5 راز بستن چمدان سبک برای سفر

به گزارش رپید دانلود، چمدانتان را هوشمندانه ببندید

وقتش رسیده که چمدانتان رژیم بگیرد! چمدان سبک- خیلی سبک- به معنی فدا کردن استایل یا راحتی نیست، حتی به این معنی نیست که شما از وسایلی که دوست دارید بگذرید و در تمام سفر فکر این باشید که چطور یک لباس را باید چند بار بپوشید! فقط احتیاج به کمی فکر دوباره دارد. بار اضافه علاوه بر اینکه حمل سختی دارد، باعث هزینه اضافه و گرفتگی ماهیچه و زحمت اضافه هم می گردد. این 5 نکته به شما یاری می نمایند تا بتوانید دفعه بعدی که می خواهید به سفر بروید، چمدان سبکتری داشته باشید. با خبرنگاران همراه باشید:

5 راز بستن چمدان سبک برای سفر

5 نکته مهم در بستن چمدان

1- بهتر است اول با خود چمدان آغاز کنیم. اگر می خواهید چمدان خریداری کنید بهتر است حواستان باشد که حتما ریلی باشد و چرخ داشته باشد تا مجبور نباشید تمام مدت سفر آنها را روی دستتان حمل کنید! یکی دیگر از نکاتی که در خرید چمدان باید یادتان باشد، سبک بودن آن است. اشیا داخل چمدان خودشان وزن دارند، اگر قرار باشد خود چمدانتان هم سنگین باشد حسابی اذیت می شوید. وزن چمدان البته بستگی به بزرگی و کوچکی آن هم دارد که انتخاب نوع بزرگ یا کوچک هم بستگی به سلیقه شما دارد اما طبق یک قاعده کلی چمدان باید به قدری سبک باشد که بتوانید آن را بدون هیچ باری به راحتی جابه جا و حتی بلند کنید.

2- تا بحال بعد از بستن چمدانتان حس نموده اید که چقدر سنگین به نظر می رسد؟ معمولا جاگیرترین اشیا چمدان کفش ها هستند. اگر دارید به یک سفر طبیعت گردی می روید پس نیازی به کفش پاشنه دار ندارید!

3- از کوله گردها الهام بگیرید. کوله گردها واقعا یکی از هنرمندترین جهانگرد های روی زمین اند چون بخوبی میدانند چطور باید کل وسایل مورد نیازشان را در یک کوله و نه حتی چمدان جای دهند. علاوه بر این امروزه شرکت ها، لباس های سبکی را فراوری می نمایند که مخصوص سفر هستند. این لباس ها علاوه بر اینکه سبکند، خیلی هم زیبا هستند بنابراین دیگر لازم نیست نگران فدا کردن استایلتان برای کمتر شدن وزن چمدان باشید.

4- به تکنولوژی بله بگویید! مطمئنا داشتن چند کتاب الکترونیکی و راهنمای سفر و هزاران صفحه کتاب مختلف روی یک تبلت، خیلی کمتر از کتاب و کتابچه های راهنما جا می گیرند. می توانید یک چمدان پر از کتاب را در یک تبلت چند گرمی جای دهید. فقط شارژر را از قلم نیاندازید!

5- باز هم بار بیش از حد… دیگر اینکار را نکنید. فرقی نمی کند چند گرم و چند کیلو از وسایل داخل چمدانتان را دور ریخته باشید، در هرصورت اگر باز هم آنقدر وسیله در چمدان باشد که زیپ آن به سختی بسته گردد، از قاعده بستن چمدان سبک تخطی نموده اید. البته هر کسی برای بستن چمدان روش مخصوص خود را دارد اما دانستن این نکته می تواند بیشتر کمکتان کند:

-هر وقت احساس کردید دارید وسوسه می شوید که لباس های بیشتری به چمدانتان اضافه کنید، کافی است تمام اشیا چمدان را روی زمین بریزید و بعد هر کدام که فقط استفاده یکباره دارند را از دور خارج کنید! (البته به جز در موارد خاص) یا هر وسیله که از طریق دیگری که همراهتان دارید شباهت دارد.

منبع: smartertravel.com

منبع: الی گشت
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1302

به "5 راز بستن چمدان سبک برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راز بستن چمدان سبک برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید