یک قطره خون به کمک نانو پاسخ همه آزمایشات را خواهد داد

به گزارش رپید دانلود، یک استارت آپ نانویی رهیافت جدیدی ارائه کرده که در آن با استفاده از فناوری نانو می توان آزمایش خون را روی یک قطره از خون بیمار انجام داد.

یک قطره خون به کمک نانو پاسخ همه آزمایشات را خواهد داد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، یک استارت آپ نانویی به نام نانولیکوئید سلوشنز (Nano Liquid Solutions) رهیافت جدیدی ارائه کرده که در آن با استفاده از فناوری نانو می توان آزمایش خون را روی یک قطره از خون بیمار انجام داد.

این استارت آپ که ماحصل یک پروژه دانشجویی در مقطع دکتری است، روشی ارائه داده که امکان بررسی چند ماده در خون بیمار از روی یک قطره خون فراهم می شود. مشتری اولیه این فناوری در مرحله اول سازمان های سلامتی و پزشکی بوده، اما در ادامه انتظار می رود که داروخانه ها و حتی سالن های بدنسازی نیز از این فناوری بهره مند شوند.

علی فرزبود، مدیرعامل و بنیان گذار شرکت نانولیکوئید دکتری خود را در دانشگاه تگزاس سپری کرد و روی طرح نظارت و پایش پساب کار کرده است. در طول سال دوم کار خود، فرزبود با مشاهده خاتمه یک شرکت شکست خورده به نام ترانوس (Theranos) به این نتیجه رسید که بهتر است دامنه تحقیقات خود را تغییر داده و به جای پساب، روی رصد خون کار کند. بخشی از انگیزه تحصیلات علی این بود که بتواند چیزی بسازد که روی سلامت و زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

وی پس از بررسی مسائل مربوط به مراقبت بهداشت و شرایط فعلی مدل های آزمایش خون، دریافت که این دستگاه آزمایش خون می تواند تاثیر مثبتی روی سلامت جامعه بگذارد.

ترانوس استارت آپی بود که توسط یک جوان 19 ساله در سال 2003 تاسیس شد که به دنبال آزمایش خون با استفاده از مقدار کمی از خون بود، اما این شرکت ده میلیارد دلاری در سال 2004 با شکست روبرو شد.

فرزبود می گوید: شکست ترانوس موجب شد تا جمع آوری سرمایه برای نانولیکوئید سخت شود، اما توانستیم برای کار خود سرمایه گذار پیدا کنیم.

نانولیکوئید در تابستان امسال پیروز به کسب جایزه 25 هزار دلاری برنامه کارآفرینی ماوریک در دانشگاه تگزاس شد.

دستگاهی که شرکت نانولیوکوئید به دنبال ساخت و تجاری سازی آن است یک پلتفورم میکروسیالی بوده که از تنش سطحی به جای فشار استفاده می کند. از آنجایی که کشش سطحی نیروی غالب در مقادیر نانومقیاس است بنابراین می توان از آن برای انتقال یک قطره کوچک خون استفاده کرد.

این فناوری شامل حسگر الکتروشیمیایی یکپارچه بوده که یک قطره خون را در مدت کمتر از نیم ساعت بررسی می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 3

به "یک قطره خون به کمک نانو پاسخ همه آزمایشات را خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک قطره خون به کمک نانو پاسخ همه آزمایشات را خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید