گزارش بانوی کارآفرین قلعه گنج در حضور معاون اول رئیس جمهوری

به گزارش رپید دانلود، در این مراسم علاوه بر معاون اول رئیس جمهوری، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده، کاظم خاوازی وزیر کشاورزی، پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند.

گزارش بانوی کارآفرین قلعه گنج در حضور معاون اول رئیس جمهوری

اکرم قلندری بانوی کارآفرین شهرستان قلعه گنج در کرمان به صورت ویدئو کنفرانس به ارائه گزارشی از فعالیت های خود خواهان حمایت هرچه بیشتر مسئولان از بانوان فعال در حوزه صنایع دستی شد.

او در گزارش خود با بیان این که سال 1395 فعالیت خود را تنها با یک نفر از بانوان حصیرباف در روستای رمشک شروع نموده است، گفت: اکنون هزار نفر حصیر باف در حال فعالیت هستند که عمده آنان، بانوان سرپرست خانوار هستند و از این طریق به امرار معاش می پردازند.

قلندری ادامه داد: در مجموعه ای که راه اندازی نموده ام، علاوه بر این که افراد می توانند درآمدزایی داشته باشند، حس خودباوری نیز در آن ها تقویت شده و اکنون به عنوان افراد شاغلی که می توانند به وسیله فراوریات خودشان کسب درآمد نمایند زندگی خود را اداره می نمایند.

او در ادامه گزارش خود بیان کرد: محصولات فراوریی هنرمندان حصیرباف در این مجموعه در بازارها مختلف ارائه می گردد و در حال حاضر سایت هایی نیز به منظور فروش آنلاین محصولات فعال هستند و خوشبختانه این محصولات با استقبال بسیار خوبی روبه رو شده است.

بعد از ارائه گزارش از سوی این بانوی کارآفرین حوزه صنایع دستی، دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از او به خاطر راه اندازی این مجموعه بزرگ و ارزشمند قدردانی کرد و خطاب به او سایر بانوان کارآفرین گفت: شما کار بزرگی انجام داده اید.

او اضافه کرد: بسیار افتخارآمیز است که این زنان توانسته اند برای صدهزار نفر اشتغال ایجاد نمایند و امروز محصولات آن ها به وسیله سایت ها و سامانه های طراحی شده قابل عرضه است.

دکتر جهانگیری از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا سایت ها و برنامه های عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری را تکمیل نمایند چرا که اگر بتوانند این برنامه را توسعه دهند اقدامی ماندگار برای روستاییان و عشایر خواهد بود.

او همچنین با تأکید بر حمایت از صندوق های اعتبار خرد روستایی بیان کرد: اگر لازم باشد می توان بخشی از اعتبارات اشتغال زایی روستایی را به این صندوق ها اختصاص داد تا بیش از گذشته از برنامه های روستاییان و عشایر حمایت گردد.

معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد که محصولات زیبای صنایع دستی زنان هنرمند روستایی باید به وسیله فضای مجازی در معرض نمایش و عرضه برای همه مردم قرار گیرد.

او اضافه کرد: من در سفر خود به قصرقند از نزدیک شاهد فراوری صنایع دستی زیبای زنان روستایی به عنوان منبع تأمین نماینده اقتصاد خانواده ها بودم.

درپایان این مراسم معاون اول رئیس جمهوری به همراه معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده و جمعی دیگر از مسئولان، از غرفه های محصولات فراوریی زنان روستایی و عشایری از جمله غرفه های محصولات صنایع دستی بازدید کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 619

به "گزارش بانوی کارآفرین قلعه گنج در حضور معاون اول رئیس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش بانوی کارآفرین قلعه گنج در حضور معاون اول رئیس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید