کالریهای موجود در کره بادام

به گزارش رپید دانلود، از آنجا که کره بادام از بادام با میزان زیاد کالری تهیه می شود، قابل درک است که این کره حاوی مقادیر بالایی کالری باشد. در 1 قاشق چایخوری کره بادام، 34 کالری وجود دارد در حالی که کالری موجود در 1 قاشق

کالریهای موجود در کره بادام

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

از آنجا که کره بادام از بادام با اندازه زیاد کالری تهیه می شود، قابل درک است که این کره حاوی مقادیر بالایی کالری باشد. در 1 قاشق چایخوری کره بادام، 34 کالری وجود دارد در حالی که کالری موجود در 1 قاشق غذا خوری از این خوراکی آجیلی حدود 98 کالری است.

کره های تهیه شده از آجیل یا مغزهای خوراکی اهمیت زیادی در تأمین مواد مغذی کامل در رژیم روزانه دارند. تقریباً همه ما به کره بادام زمینی که در پخت شیرینی جات و بر روی نان از آن استفاده می شود، علاقمند می باشیم. این نوع کره در بافت و مزه شبیه به کره بادام است. از نظر تغذیه ای، کره تهیه شده از بادام بسیار بهتر از کره بادام زمینی است. این نوع کره حاوی باارزش ترین مواد مغذی بوده و فوائد سلامتی بخش بی شماری را در خود دارد. اما با اطلاع از کالریهای موجود در کره بادام منطقی تر برنامه رژیم غذایی مناسب خود را برنامه ریزی می کنیم.

کالریهای موجود در کره بادام

کره بادام عطر و طعم آجیلی بادام را حفظ می کند. همچنین اطلاعات تغذیه ای و کالریهای موجود در کره معمولی بادام مشابه با این مقادیر در بادام است. این نوع کره حاوی مقادیر بالایی اسیدهای چرب ضروری و هم کالری است. از میان آنها، چربیهای اشباع شده ناسالم کمتر از 1 گرم را تشکیل داده و مابقی آن چربیهای اشباع نشده مونو (با یک پیوند دوگانه) و اشباع نشده پلی (با چند پیوند دوگانه) می باشند.

در خصوص اندازه کالری مورد نیاز روزانه بایستی بگوییم که مصرف دو قاشق غذاخوری کره بادام حدود یک دهم مجموع کالریهای مورد نیاز جهت رژیم غذایی استاندارد 2000 کالری را دربرمی گیرد. همچنین محصولی قابل اعتماد جهت دریافت اسیدهای چرب ضروری است. شکی نیست که حتی بسکمک از افراد تحت رژیم کره بادام را به نام بخشی از برنامه کاهش وزن خود برمی گزینند. اما همانطور که مشاهده نمودید، مجموع تعداد کالریهای موجود در کره بادام بسیار بالا است. از اینرو، این خوراکی آجیلی بایستی در مقادیر مناسب، به رژیم غذایی اضافه نموده شود و اندازه کالری سایر مواد غذایی موجود در وعده غذایی هم بایستی در نظر گرفته شود.

بر طبق اندازه ارائه شده از طریق مرکز اطلاعات تغذیه ای وزارت کشاورزی ایالات متحده، یک قاشق غذاخوری کره بادام (16 گرم) مواد مغذی ذیل را به همراه می آورد:

ماده مغذی

اندازه

پروتئین

35ر3 گرم

چربی (لیپید)

88ر8 گرم

کربوهیدرات

01ر3 گرم

فیبر خوراکی

60ر1 گرم

قند

71ر0 گرم

آب

26ر0 گرم

انرژی

98 کیلوکالری

فوائد کره بادام

غیر از اسیدهای چرب ضروری، کره بادام منبعی غنی از پروتئین ، کربوهیدرات، ویتامین، مواد معدنی و فیبر خوراکی است. همانند بادام، این کره به پایین آوردن سطوح کلسترول کمک نموده، در نتیجه خطر بروز بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد. اضافه نمودن بادام به رژیم غذایی معمول خود و کاهش سایر چربیها جهت پایین آوردن سطح کلسترول بد (LDL کلسترول کم چگال) به اندازه حدوداً 8 تا 12 درصد مؤثر می باشد. همچنین فایده کره بادام در به حداقل رساندن احتمال ابتلاء به بیماریهای قلبی به وجود ویتامین E در مقادیر بالا نسبت داده می شود که به نام یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند.

مواد معدنی ضروری بدست آمده از کره بادام، مهمیم، پتاسیم، منگنز، مس، روی و کلسیم را شامل می شود. دیگر فوائد سلامتی بخش در مصرف این محصول تهیه شده از بادام، کاهش سطح قند خون پس از صرف وعده غذایی است. بخش شگفت انگیز در خصوص حقایق تغذیه ای کره بادم این است که حاوی هیچ گونه کلسترل نبوده و اندازه قند آن بسیار پایین است. در حالی که می تواند دلیل خوبی جهت وارد نمودن کره بادام به رژیم غذایی خود و بهره بردن از فوائد سلامتی بخش آن باشد، البته اندازه بالای کالری این کره آجیلی را از قلم نیاندازید.

کالریهای واقعی موجود در کره بادام ممکن است از یک داده یا اطلاعات غذایی نسبت به داده غذایی دیگر کمی تفاوت داشته باشد. همچنین در مقایسه با سایر کره های آجیلی که به طور معمول استفاده می شوند، اندازه کالری کره بادام نسبتاً بالا می باشد. نتیجه گیری آنکه کره بادام را می توان به رژیم غذایی معمول خود اضافه نمود، البته به شرط آنکه اندازه چربیهای عرفی به طور مناسب تنظیم شده باشد. در بازار، تقاضا برای کره بادام به اندازه کره بادام زمینی نیست. این امر ممکن است بیشتر به دلیل قیمت بالای این نوع کره آجیلی باشد.

هنگام خرید کره بادام از بازار، برچسب محصول را نگاه نموده و از خرید محصولاتی که حاوی روغن های گیاهی تصفیه شده می باشند خودداری کنید. رویکردی ساده جهت لذت بردن از این کره آجیلی مغذی مورد استفاده در کلوچه و یا مالیده شده بر روی نان، تهیه این نوع کره به روش خانگی است. برای این منظور بادام شیرین را در مخلوط کن ریخته، دستگاه را روشن نموده تا زمانی که به شکل خمیر نرم و کرم مانند درآید. این کره بادام را درون شیشه عاری از هوا ریخته درب آن را محکم ببندید و در یخچال نگهداری کنید.

منبع: راسخون
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1173

به "کالریهای موجود در کره بادام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالریهای موجود در کره بادام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید