کارت واکسن شرط حضور معلمان در کلاس درس است

به گزارش رپید دانلود، خبرنگاران/خراسان رضوی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی و تمامی شهرستان های استان می خواهیم که تأکید ویژه ای به فرهنگیان واکسن نزده در مورد دریافت واکسن کرونا داشته باشند و اعلام گردد که شرط حضور در سر کلاس درس داشتن کارت واکسن کرونا است.

کارت واکسن شرط حضور معلمان در کلاس درس است

دکتر محمدعلی کیانی در نشست مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی با مسئولان حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با موضوع بازگشایی مدارس برگزار گشت، اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بحث بازگشایی مدارس در دستور کار نهاده شده، اما با توجه به تغییرات رنگ بندی های کرونایی و احتمال ورود به موج ششم بحران کرونا، ممکن است تاریخ بازگشایی تغییر یابد.

وی بیان نمود: موضوع فعالیت حضوری مدارس مورد تأکید رییس جمهور بوده و در این خصوص شیوه نامه ای تحت عنوان کد 06 تهیه و تنظیم شده و بازگشایی مدارس منوط به تأییدات موردنیاز طبق این مصوبه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد آخرین شرایط واکسیناسیون فرهنگیان استان، گفت: مقدار واکسیناسیون اجرا شده فرهنگیان در سطح جامعه 82 درصد بوده و این عدد در خراسان رضوی 71 درصد است و 11 درصد از میانگین کشوری پایین تر هستیم. با توجه به برگزاری کلاس های درس حضوری عدد پایینی است، اما مقدار تزریق دوز دوم که 56 درصد بوده قابل قبول است.

کارت واکسن شرط حضور معلمان در کلاس درس است

کیانی توضیح داد: از مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی و تمامی شهرستان های استان می خواهیم که تأکید ویژه ای به فرهنگیان واکسن نزده در مورد دریافت واکسن کرونا داشته باشند و اعلام گردد که شرط حضور در سر کلاس درس داشتن کارت واکسن کرونا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توصیه ما این است که تیم کرونا در مدارس شکل گرفته و و نحوه پیگیری از موضوع هم مورد ارزیابی قرار بگیرد، گفت: بعلاوه اگر ابتلایی مشاهده شد باید بلافاصله جداسازی و قرنطینه صورت پذیرد تا موجب تکثیر ویروس در میان افراد حاضر در مدرسه به ویژه دانش آموزان و بالاخص پایه های اول تا ششم که هنوز واکسینه نشده اند، نگردد.

به گزارش وبدا، کیانی تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دبیری ستاد استانی مقابله با کرونای خراسان رضوی را بر عهده دارد و با تأکید استاندار و مباحث مطرح در ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری جلسات آنالیز آخرین شرایط مدارس و دانشگاه ها در آستانه بازگشایی در دستور کار نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1231

به "کارت واکسن شرط حضور معلمان در کلاس درس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت واکسن شرط حضور معلمان در کلاس درس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید