خبرنگاران تقویت سیستم ایمنی با مولتی ویتامین، پروبیوتیک و امگا 3 در دوران کرونا

به گزارش رپید دانلود، تهران - خبرنگاران - بر اساس نتایج یک مطالعه عظیم محققان احتمال می دهند مصرف مولتی ویتامین، امگا 3، باکتری های پروبیوتیک و ویتامین دی در دوران کرونا و به ویژه برای زنان مفید است و احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

خبرنگاران تقویت سیستم ایمنی با مولتی ویتامین، پروبیوتیک و امگا 3 در دوران کرونا

به گزارش روز آدینه گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران از پایگاه خبری ساینس، مطالعات مختلف اثر بخشی انواع ویتامین و تغذیه سالم را در کاهش احتمال ابتلا به کرونا تایید نموده اند. بر اساس مطالعات اجرا شده، انواع ویتامین، امگا 3 و باکتری های پروبیوتیک با تقویت سیستم ایمنی بدن در این امر نقش دارند.

مطالعات هنوز مصرف ویتامین خاصی را برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت کووید 19 تایید ننموده است، ولی محققان بر این باورند مصرف ویتامین به میزان کافی و باکتری های پروبیوتیک می تواند با تقویت بدن، به خوبی با ویروس مبارزه کند.

پروبیوتیک ها باکتری های خوب دستگاه گوارش به ویژه معده و روده هستند. این باکتری ها در حین فرآیند هضم زنده می مانند و برای سلامتی بسیار مفید هستند و با تقویت سیستم ایمنی بدن، جذب مواد مغذی و حفاظت در برابر اختلالات گوارشی، از امراض مختلف جلوگیری می نمایند.

بر اساس مطالعات اجرا شده، مزایای پروبیوتیک ها فراتر از سلامت معده و روده است و به ویژه این باکتری های مفید می توانند در سلامت زنان نقش مهمی ایفا نمایند.

علاوه بر سلامت روده و معده و سیستم گوارش، سلامت تیرویید، جلوگیری از عفونت های زنانه و مسائل موبوط به باروری تنها بخش از مزایای پروبیوتیک ها هستند. پروبیوتیک ها بدن را در مقابل پاتوژن ها محافظت می نمایند و با سلامت میکروبیوم معده و تریلیون ها میکروارگانیسمی که در آن وجود دارد، بر سلامت عمومی بدن موثر هستند.

تغذیه سالم مهمترین رکن برای حفظ سلامتی در دوران پاندمی است.

به گزارش خبرنگاران، ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر 2019 میلادی (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 میلادی (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان دنیای بهداشت روز چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد؛ اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر دنیای شناسایی و اعلام می نماید.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران درگیر پاندمی ویروس کووید 19 هستند.

نتایج این مطالعه در نشریه BMJ Nutrition Prevention & Health منتشر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 961

به "خبرنگاران تقویت سیستم ایمنی با مولتی ویتامین، پروبیوتیک و امگا 3 در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تقویت سیستم ایمنی با مولتی ویتامین، پروبیوتیک و امگا 3 در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید