هموطنان از هرگونه مبادله مالی با اشخاص و شرکت های سودجو خودداری کنند

به گزارش رپید دانلود، برخی افراد سودجو تحت عنوان شرکت های مشاوره وام و تأمین سرمایه در آگهی های خود که نام برخی بانک ها و موسسات اعتباری نیز درج شده است، با وعده های متقلبانه، به جذب مخاطب، اخاذی و کلاهبرداری از افراد ناآگاه اقدام می کنند و بنابراین ضروری است هموطنان گرامی از مراجعه و اطمینان به این افراد خودداری کنند.

هموطنان از هرگونه مبادله مالی با اشخاص و شرکت های سودجو خودداری کنند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، از مدت ها قبل برخی اشخاص حقیقی و حقوقی سودجو با درج آگهی هایی همچون پرداخت تسهیلات در قبال سند ملکی، اخذ وام بانکی فوری و بدون نوبت، خرید و فروش وام های بانکی از جمله وام ازدواج، تأمین سرمایه شغلی و... در روزنامه های کثیرالانتشار کشور، به تبلیغات در زمینه انجام امور بانکی می پردازند و در این راه متاسفانه از عدم آگاهی افراد، سوء استفاده کرده و موجبات ضرر و زیان مادی و معنوی را برای آنان فراهم می کنند.

براساس گزارش های واصله و بررسی های به عمل آمده، در سال های اخیر و با گسترش دامنه استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کشور، بستر تبلیغات و سوء استفاده برای این اشخاص مهیاتر شده و با استفاده از عناوین فریبنده مانند شرکت مشاوره وام و تأمین سرمایه و درج نام بانک ها و موسسات اعتباری در آگهی های خود، نسبت به جذب مشتری اقدام می کنند.

لذا ضروری است هم میهنان گرامی در راستای صیانت از دارایی ها و سرمایه های خود توجه فرمایند که فعالیت اشخاص و شرکت هایی که تحت عناوینی چون مشاوره وام یا تسهیلات، ارایه سرمایه و تسهیلات در قبال سند ملک و اتومبیل، معرف دسته چک، معرف حساب جاری، معرف ضامن، رفع سوء اثر چک، خرید و فروش امتیاز وام و ... اقدام به انتشار آگهی و تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی می کنند، غیرقانونی بوده و مصداق شاخص مداخله متقلبانه و غیرمجاز در امور بانکی است.

بنابراین از تمام هموطنان گرامی درخواست می شود در مواجهه با این قبیل آگهی ها هوشیاری لازم را داشته باشند و به منظور استفاده از خدمات مورد نیاز خویش فقط از طریق مجاری رسمی و قانونی اقدام کنند.

ذکر این نکته ضروری است برای این گونه اشخاص و بنگاه ها هیچگونه مجوز فعالیتی از سوی بانک مرکزی و یا سایر سازمان های ذی ربط صادر نشده است و به دلیل عدم امکان رسیدگی در بستر قانونی، در صورت مراجعه به این اشخاص و بنگاه ها و متضرر شدن احتمالی، مسئولیت آن صرفاً متوجه خود فرد خواهد بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 647

به "هموطنان از هرگونه مبادله مالی با اشخاص و شرکت های سودجو خودداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هموطنان از هرگونه مبادله مالی با اشخاص و شرکت های سودجو خودداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید