نوع جدیدی از آنفولانزای خوکی کشف شد

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، محققان چینی نوع جدیدی از آنفلونزای خوکی را کشف نموده اند که می تواند به یک همه گیری منجر شد.

نوع جدیدی از آنفولانزای خوکی کشف شد

این پژوهش در نشریه آمریکاییPNAS منتشر شده است. این ویروس G4 نام دارد و از لحاظ ژنتیکی بهH1N1 شباهت دارد که در 2009 میلادی به شیوع یک همه گیری منجر شد.

به گفته محققان دانشگاه های چینی و مرکز کنترل بیماری و پیشگیری چین، این ویروس تمامی ویژگی های لازم برای سازگار کردن خود با ایجاد عفونت در میان انسان ها را دارد.

محققان بین 2011 تا 2018 میلادی 30 هزار سواب بینی از خوک های 10 سلاخ خانه و یک بیمارستان دامپزشکی جمع آوری کردند. در مرحله بعد آنها توانستند 179 ویروس آنفلونزای خوکی را ایزوله نمایند. بیشتر ویروس ها از یک نوع جدید بودند که از 2016 میلادی میان خوک ها شایع شده است.

در مرحله بعد محققان آزمایش های مختلفی از جمله تست روی موش خرماها انجام دادند. در پژوهش درباره آنفلونزا آزمایش های متعددی روی این حیوان انجام می گردد زیرا علائمی که در بدن آنها مشاهده می گردد مانند تب، سرفه و عطسه در بدن انسان ها نیز به وجود می آید.

پژوهش ها نشان داد ویروس G4 عفونی است و در سلول های انسانی تکثیر می گردد. در مقایسه با ویروس های دیگر، این نمونه به ایجاد علائم شدید تری در موش خرماها منجر شد.

تست ها نیز نشان داد ابتلا به آنفلونزاهای فصلی افراد را در برابر G4محافظت نمی کند. آزمایش های خون نشان داد در بدن 10.4 درصد از کارگرانی که به این آنفلونزا مبتلا شده بودند، آنتی بادی فراوری شده است.

بنابراین این ویروس از حیوانات به انسان ها منتقل شده اما هیچ شواهدی از انتقال انسان به انسان دیده نشده است.

محققان نویسنده این پژوهش خواستار انجام اقداماتی سریع برای رصد کارگرانی بودند که با خوک ها سروکار داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 434

به "نوع جدیدی از آنفولانزای خوکی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوع جدیدی از آنفولانزای خوکی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید