حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد

به گزارش رپید دانلود، روز گذشته چین تصاویر جدیدی از مریخ نورد ژورونگ منتشر کرد. این تصاویر به خودی خود جالب بودند اما وقتی یک خبرنگار هوافضا به حفره بزرگ ایجاد شده زیر این مریخ نورد اشاره کرد موضوع جالب تر نیز شد.

حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد

جاناتان اوکالاگان(Jonathan O Callaghan) در توییتر خود نوشت: حفره ای که مریخ نورد چین هنگام فرود روی سطح سیاره سرخ ایجاد کرده، خیلی جالب است.

فیل متزگر(Phil Metzger)، دانشمند سیارات از دانشگاه فلوریدای مرکزی در جواب این توییت در مورد این حفره نظر داد و مشخص شد این حفره چیز خوبی نیست.

او نوشت: اکنون این یک دهانه جدید است. به کناره های آن نگاه کنید و تصور کنید یک کاوشگر 40 تنی روی آن واقع شده است و چقدر این حفره می تواند بزرگ باشد. این حفره به احتمال زیاد فرو می ریزد مخصوصا طی هفته های آینده که خاک خشک شود و از زیر پایه های کاوشگر سرازیر می شود.

این دانشمند توضیح داد که چگونه ریزش خاک زیر پایه های کاوشگر باعث کج شدن آن می شود و این اتفاق تنها یکی از خطرات فرود کاوشگرهای بزرگ بر روی خاک نرم مریخ است. خطر دوم برخورد مواد پرتابی به این کاوشگر است زیرا سوخت کاوشگر پیش از قطع شدن از این حفره به سمت بیرون خواهد آمد و خطر سوم برخورد این مواد به سخت افزارهای دیگر در اطراف آن است.

متزگر در ادامه اضافه نمود که شرکت هوافضای سیستم های فضایی مستن(Masten Space Systems) با حمایت دانشگاه مرکزی فلوریدا در حال کار بر روی حل مشکل ایجاد حفره توسط موشک ها است. این تحقیقات برای درک نحوه فرود ایمن بر روی مریخ و ماه ضروری است. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1027

به "حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید