نمادسازی با اعداد و کل کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست

به گزارش رپید دانلود، اگر بازیکن بخواهد در فضای مجازی به دنبال نماد و اعداد باشد که دیگر باید فاتحه فوتبال را خواند که البته فاتحه فوتبال هم خوانده شده است. تا زمانی که بزرگان باشگاه به دنبال آن هستند که در فضای مجازی برای همدیگر شاخ وشانه بکشند نشان می دهد که از لحاظ تف

نمادسازی با اعداد و کل کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، آقای خاص فوتبال ایران یا همان زیدان آسیا هنوز هم باصراحت و نه برای خوشایند کسی حرف هایش را می زند، از همان ابتدا هم همین اخلاق را داشت و اتفاقا به خاطر همین صراحت لهجه و بیان و البته خاص بودن اخلاقش، آقای خاص لقب گرفت همان طور که نحوه بازی اش در میانه میدان با پیراهن آبی به گونه ای بود که باعث شد او را زیدان آسیا خطاب کنند. این بار هم به بهانه درخشش او در آخرین دربی برگزارشده در جام حذفی که به واسطه گل هایش استقلال 3 بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا یکی از شیرین ترین پیروزی های تاریخ آبی پوشان به ثبت برسد به سراغ مجتبی جباری رفتیم تا درباره آن دربی خاطره بازی کرده و نظرش را درباره دربی فرداشب که از همان سری رقابت ها برگزار می گردد، بپرسیم. مثل همیشه سعی کرد نه نمایشی صحبت کند و نه جنجالی و بیشتر خواست در قالب درد و دل، مسائل باشگاه استقلال در این چند سال را بیان کند. گفت وگو با پیشکسوت مطرح و شماره 8 سابق استقلالی ها را در ادامه می خوانید.

از آخرین دربی در جام حذفی که با فزونی 3 بر صفر استقلال و با گل های شما همراه شد صحبت مان را آغاز کنیم. دیداری که هنوز خاطرات آن در ذهن هواداران تیم شما باقی است.

درمجموع شرایط تیم ما در آن سال ها بسیار خوب بود و ما بازیکنان درکنار همدیگر سال ها بازی کرده و هماهنگی خوبی داشتیم. نفرات خیلی خوبی کنار هم جمع شده بودیم و درنهایت باعث شد اتفاقات خوبی در دربی ها برای ما رخ دهد ازسوی دیگر پرسپولیس هم تیم خوبی بود و اصلا تیم دست و پا بسته ای نبود اما تیم ما هماهنگ تر بود و در شرایط روحی بهتری قرار داشتیم و همین موضوع باعث شد در ادامه بازی پرسپولیسی ها به خاطر 3 شکست قبلی با استرس بیشتری به کار ادامه دهند، البته ما هم استرس داشتیم که به مراتب کمتر از حریف بود و خدا را شکر توانستیم یک بازی خوب انجام دهیم و با پیروزیت و پیروزی دیدار دربی حذفی را به خاتمه برسانیم.

از آن دیدار خاطره خاصی در ذهن تان باقی مانده است؟ هرچند به یاد داریم همیشه دربی باز بودید و در دربی ها عملکرد درخشانی از خود به نمایش می گذاشتید و برای شما دربی با سایر بازی ها تفاوت خاصی داشت.

صددرصد حساسیت های این مسابقه بیشتر از سایر دیدارها بود اما یکی از دلایل آن این بود که شرایط بدنی ما در آن سال بسیار خوب بود و به لحاظ بدنسازی شرایط خیلی خوبی داشتیم و به شخصه نیز با شرایط بدنی خوبی وارد مسابقات شده بودم تا جایی که در آن سال در بیشتر بازی ها اتفاقات خوب برای ما رخ می داد و برنده میدان را ترک می کردیم و من هم سال خوبی را داشتم.

اتفاقا پیروزی در دربی 120 دقیقه ای یعنی همین شرایط بدنی خوب.

بله، اما درخصوص دربی و شرایط بازیکنان باید بگویم برای ما شاید چنین اتفاقی بیفتد که در یک بازی خوب باشیم و در بازی بعدی شرایط خوبی نداشته باشیم، این درحالی است که در سطح اول اروپا کیفیت بازیکنان زیاد تغییر نمی کند و معمولا بازیکنان در یک سطح آمادگی بازی می کنند اما وقتی اسم دربی می آید از روی حساسیت تماشاگران به خوبی متوجه می شوید که این بازی چقدر برای شما مهم است و ناخودآگاه استرس و نگرانی به آدم وارد می گردد و روی فرایند بازی و بازیکنان هم تاثیر می گذارد. در هر صورت شاید خوش شانس بودم و خدا هم لطف می کرد که می توانستم در بازی های دربی عملکرد بهتری از خود نمایش بگذارم. البته شاید خیلی های دیگری هم باشند که در دربی ها عملکرد به مراتب خوبی را از خود به ثبت رسانده اند اما چیزی که می ماند گل ها و تعداد گل هایی است که در دربی ها به ثمر رسیده و من هم این شانس را داشتم که در دربی ها گلزنی کنم تا این اتفاق در ذهن هواداران و مردم باقی بماند. با این حال شاید خیلی های دیگر هم در دربی ها عملکرد خوب و مثبتی داشتند اما چون گل نزده اند این موضوع باعث شده نام آنها کمتر در خاطره ها بماند.

در همین دربی آخر جام حذفی با دو گلی که به ثمر رساندید نمایشی بی نظیر داشتید.

اتفاقا یادم می آید قبل از بازی یک مقدار سرما خورده بودم ولی به هرحال به میدان رفتم و هرچقدر از زمان آغاز بازی سپری شد شرایط من هم بهتر شد و درنهایت هم دو گل به ثمر رساندم و ما بازی را بردیم.

دربی جام حذفی آخرین دربی چهارتایی ها بود که باعث شد نماد 4 برای استقلالی ها از آن به بعد ایجاد شده و 4 هم عدد استقلال گردد.

به شخصه هیچ وقت به فکر ساختن نماد و این چیزها نبودم و همیشه کارم را کردم و سعی می کردم تماشاگر خشنود شده و تیم نتیجه بگیرد، حالا دیگران دوست داشتند با این عددها بازی کنند خودشان می دانند وگرنه برای من چنین اتفاقاتی در قواره های یک بازیکن نبوده و نیست که بخواهم چنین رفتاری را انجام دهم. تماشاگران می توانند برای خودشان کری بخوانند و اتفاقا هنوز هم جذابیت های فوتبال به همین چیزهاست که توانسته این لیگ را زنده نگه دارد در غیر این صورت دیگر چیزی باقی نمانده است. اگر بازیکن بخواهد در فضای مجازی به دنبال نماد و اعداد باشد که دیگر باید فاتحه فوتبال را خواند که البته فاتحه فوتبال هم خوانده شده است. ما آنقدر در فوتبال می توانیم کارهای درست انجام بدهیم که خدا می داند ولی بدبختی ما این است بزرگان ما که باید رفتار درستی از خود انجام دهند مثل بچه ها کار انجام می دهند که اصلا در شأن آنها نیست. من نه به این چیزها فکر کردم و نه به دنبالش رفتم بلکه معتقدم باید شرایط استقلال را بهتر کنیم آن هم از لحاظ ساختاری و کسب نتایج خوب و نباید به دنبال مسائل دیگر باشیم چون وقتی به این مسائل فکر می کنیم خواه ناخواه آن مسائل هم پیش می آید. تا زمانی که بزرگان باشگاه به دنبال آن هستند که در فضای مجازی برای همدیگر شاخ وشانه بکشند نشان می دهد که از لحاظ تفکر فوتبالی و حرفه ای بودن و سایر مسائل چقدر ضعیف هستیم. خدا را شکر همان زمان بازی مان را کردیم و تماشاگر هم خشنود شده وگرنه نه من چیزی ساختم و نه کسان دیگر چیزی ساختند و همه ما کار می کنیم تا باشگاه پیروز باشد.

یعنی الان باشگاه استقلال پیروز نیست؟

خیر، الان باشگاه مهم است که پیروز نیست و باید کار کرد تا شرایط را بهتر کرد. به هم ریختن آن تیمی که ما در آن زمان داشتیم و از بین بردن آن کار آسانی نبود آن هم با نفراتی که باشگاه را شکل داده بودند اما با مدیریت های غلط و آدم های ضعیفی که آمدند شرایط تیم به هم خورد و الان باید فکر کنیم چه کاری می گردد کرد. به شخصه اگر این وسط کاری از دستم بربیاید آن هم برای اینکه شرایط بهتر گردد دوست دارم انجام دهم اگرهم نه دیگر نمی دانم چه بگویم. اما الان شرایط طوری است که همه به دنبال منافع خود هستند اما اگر روزی منافع باشگاه درنظر گرفته گردد آن اتفاقات خوبی که تک تک اعضا، مدیریت و عوامل توقعش را دارند به وجود آمده و همه منتفع می شوند. اما اینکه بنشینم و ببینیم در آن لحظه نفع من چیست که بخواهم آن را انجام دهم شرایط استقلال هم به همین شکل پیش می رود. وقتی به چنین جایی می رسیم بالاخره دلایلی دارد اگر اینها را ول کنیم و به سمت اعداد و فضای مجازی و سایر مواردی که برای تماشاگران هیجان ایجاد کند برویم تا آنها به به و چه چه کنند، مثل الان باید فاتحه فوتبال را خواند.

در زمان شفر قرار بود به عنوان دستیار او انتخاب شوید اما درنهایت این اتفاق نیفتاد و به تازگی هم این مربی آلمانی در یک مصاحبه دیگر کلی از شما تعریف کرده و به آن موضوع نیز اشاره کرده است.

در هر صورت گذشته ها گذشته، به نظر من مربی خارجی خواسته هایی دارد و خواسته هایش را واضح گفته و با مدیریت هم صحبت کرده است اما انگار دوست نداشتند ما در آن فضا حضور داشته باشیم. بالاخره باید خواسته های مربی را فراهم کرد اما اینکه برای دل خودشان و برای اینکه نظر 4 نفر دیگر را تامین کنند کار دیگری انجام دهند، نتیجه اش می گردد که هیچ چیز برای تیم نیست و یعنی منافع شخصی ارجحیت دارد و ته آن هم نتیجه خوبی حاصل نمی گردد. به اعتقاد من تمام کسانی که صداقت نداشتند و می خواستند از آب گل آلود ماهی بگیرند واقعا عاقبت به خیر نشدند و هیچ کس را یادم نمی آید این اتفاق برایش افتاده باشد. بالاخره تاریخ یک روز همه چیز را نشان می دهد و کسی که در این مدت صادقانه کار کرده در ذهن مردم می ماند چون چیزی برای ترسیدن ندارد. در آن مقطع این رخ داد. من مطمئنم می توانستم تاثیر خوبی در باشگاه و تیم بگذارم و شفر هم این توانایی را در من دیده بود. در نشستی که با او داشتم متوجه شدم در این زمینه تحقیق کرده که من به درد تیم می خورم اما نمی دانم چرا وقتی مربی خارجی چنین درخواستی داشت، باشگاه از این اتفاق ممانعت کرد. هرچند من تا زمانی که در استقلال بودم سعی کردم با یک کیفیت خوب، اتفاقات خوبی را رقم بزنم.

و حتما مسائل وجود دارد که همچنان نتایج خوب و قهرمانی ها سال هاست که به دست نمی آید.

باشگاه باید قبول کند مسائلی وجود دارد که این اتفاقات می افتد درحالی که به عقیده من، باشگاه باید از پیشکسوتان خود و آنهایی که در آن دوره فوتبال بازی می کردند به درستی استفاده کند اما اینکه همه دور باشند نمی تواند درست باشد . شما ببینید در بدنه بایرن مونیخ چه بازیکنانی حضور داشتند و الان جایگاه شان چیست. اما الان درکدام باشگاه ما این اتفاقات می افتد؟ مگر می گردد وقتی فوتبال را کنار بگذاریم آنقدر از باشگاه مان دور باشیم. وقتی هم چنین اتفاقاتی می افتد نفراتی می آیند که شناخت درستی از فضای فوتبال حرفه ای ندارند و بازیکن را درست درک نمی کنند و نمی توانند او را همراهی کنند و خیلی از این مسائل دیگر پیش می آید. بالاخره باید یک جایگاه و ساختار مناسب برای بازیکنان و پیشکسوتانی که به درد این باشگاه می خورند و شناخت از آن دارند وجود داشته باشد. این طور نیست که آدم با تعداد مخاطبان بخواهد جایگاهی پیدا کند. معتقدم یک بحث فنی وجود دارد و یک بحث شخصیتی و تاثیرگذاری و باشگاه باید ببیند کدام نفرات در کدام قسمت می توانند کمک کنند و این برمی گردد به آنکه آیا خود آن نفرات و مدیریت ثبات لازم را برای کار دارند یا خیر.

به نکته خوبی اشاره کردید، ثباتی که هیچ گاه در فوتبال و به خصوص استقلال در این سال های اخیر شاهد آن نبودیم.

مدیریت هم در آن مقطع برای دل و موقعیت خودش آن کارها را انجام داده و به یک باره تمام منافع باشگاه و هواداران را کنار گذاشت. الان با شرایطی که این پیروزیت ها برای باشگاه پرسپولیس به دست آمده باید باشگاه استقلال مماشات را کنار بگذارد و نیاز است به یک باشگاه جدی و منسجم تبدیل گردد و از نفرات تاثیرگذار استفاده کند، نه نفراتی که فقط حرف بزنند و فقط همراهی کنند یا آن کسانی که نگران موقعیت خود هستند. باید کسانی بیایند که بدانند چه می خواهند و چه کارهایی باید انجام دهند و حضور و عملکرد قوی و فعالی داشته باشند تا باشگاه از این شرایط خارج گردد، البته کار آسانی نیست برای اینکه باشگاه آن شکل لازم را بگیرد و باید چنین اتفاقاتی بیفتد. چه کسی فکرش را می کرد آن زمانی که ما بازی می کردیم جاهای دو باشگاه بخواهد این گونه عوض گردد اما با همین سهل انگاری این اتفاقات پدید آمد و پیروزیت ها به سمت باشگاه پرسپولیس رفته و این همه اتفاق، مسائل مدیریتی و رفتارهای غلط به سمت استقلال بیاید، آن هم در یک مدت زمان کوتاه. با این حال به نظر من باشگاه استقلال می تواند درست گردد و اقتدارش را به دست بیاورد اما با این رفتارها و این کارها خیلی سخت است که هرکسی بخواهد بیاید با یک کاور خودش را به هوادار نشان داده و همین می گردد که ته آن هیچ پیروزیتی به وجود نمی آید. درواقع تا اراده جمعی نباشد این اتفاقات نمی افتد، چیزی در آن سال ها بین بچه های ما بود و اگر در همان سال ها مدیریت بهتری وجود داشت با توجه به نفراتی که داشتیم حتما پیروزیت های بیشتری به دست می آمد، ازجمله در لیگ قهرمانان آسیا اما این موارد به شکل دیگری در باشگاه پیش رفته که شاهد این اتفاقات هستیم.

الان هواداران دل شان برای مجتبی جباری تنگ شده و به قول خودتان شما هم دور از این فضا هستید. چه زمانی می خواهید به عرصه برگردید و دوباره به استقلال خدمت کنید؟

بالاخره من از خودم چیزی نشان دادم و توانایی هایی حتما بوده است. من سعی کردم در زمان بازیگری نه تنها بار خودم را ببندم بلکه به دیگر اطرافیانم هم کمک کنم و نمونه ای باشم برای حرکت روبه جلوی اطرافیان و در این مورد همیشه سعی کردم زیاده خواه باشم و بهترین اتفاق را رقم بزنم. الان در این شرایط فقط می توانم خودم را از لحاظ دانش مربیگری قوی کنم و در شرایطی که مهیاست کسب تجربه کنم تا در زمان لازم بتوانم وارد چرخه مربیگری شوم و با توجه به شرایط نیز هر لحظه امکان این انتخاب وجود دارد. با این حال همین جا اعلام می کنم اگر کمکی از دستم بربیاید دوست دارم در یک چارچوب مناسب برای پیروزیت باشگاه استقلال انجام دهم آن هم بدون شوآف و شلوغ بازی. من نمی توانم به باشگاه بروم و بگویم چه کاری از دستم برمی آید اما مگر باشگاه چند نفر مثل ما را دارد که می تواند از آنها استفاده کند و نمی کند و چرا فکر می کنند کسانی که در باشگاه نبودند و فقط یک مدت بوده اند، می توانند فقط آنها کمک کنند درحالی که باید فوتبال روز را بشناسید و بفهمید که در زمین چه اتفاقی می افتد و خودت هم یک زمانی این کیفیت ها را در زمین از خودت نشان داده باشی. اگر اینچنین باشد دیگر چه بهتر می توان شرایط روز فوتبال را شناخت. اگر باشگاه دوست داشت از این شرایط استفاده کند من در خدمت هستم و مطمئنم می توانم به تیمم کمک کنم، اگر هم نخواهند که دیگر حرکتی از سمت من صورت نمی گیرد مبنی بر اینکه بخواهم صحبت و رایزنی انجام دهم. من همین هستم با همین توانایی هایی که از خودم نشان داده ام.

پس آماده اید رخت مربیگری را بر تن کنید.

درباره مربیگری هم باید بگویم سطح فوتبال ایران واقعا سطحی نیست که نتوانم به عنوان نفر اول کار کنم و اصلا این مدلی نیست. من این توانایی را در خودم می بینم که به عنوان نفر اول در بالاترین سطح فوتبال ایران کار کنم، البته تجربه در مربیگری را قبول دارم اما مطمئن باشید هیچ وقت در یک کلاس مربیگری، شما تبدیل به یک مربی نمی شوید اما فارغ از این صحبت ها علاقه من بیشتر از حد کلاس های مربیگری بوده و در این مورد تا جایی که توانسته ام یاد گرفته ام و فکر می کنم قسمت مهم پیروزیت در این عرصه این است که من در این سطح بازی کردم و می توانم.

درخصوص بازی فرداشب و دربی 93 جام حذفی پیش بینی تان چیست؟

با تمام وجود دوست دارم استقلال در این شرایطی که وجود دارد نتیجه لازم را بگیرد چون فکر می کنم این باشگاه در کسب پیروزیت در این سال ها خوب عمل نکرده است. بالاخره هر اتفاقی که باعث می گردد تماشاگر خشنود گردد و پیروزیت به دست بیاید را دوست دارم و امیدوارم در بازی فرداشب هم استقلال بهترین عملکردش را داشته باشد و یک نتیجه فوق العاده عالی بگیرد. به نظر من باشگاه استقلال از لحاظ کیفی بازیکنان خوبی دراختیار دارد تا جایی که حتی می توانست امسال قهرمان لیگ گردد و الان هم می تواند قهرمانی جام حذفی را به دست بیاورد و با همین نفرات هر حریفی را شکست بدهد. امیدوارم این اتفاق فرداشب هم بیفتد و شب خوب بازیکنان باشد و استرس را از خود دور کنند و فوتبالی را که بلد هستند از خود نمایش دهند که اگر این اتفاق بیفتد به نظر من نتیجه لازم هم حاصل می گردد.

منبع : فرهیختگان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 512

به "نمادسازی با اعداد و کل کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمادسازی با اعداد و کل کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید