موسوی: ایران، دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران دوستان دوران سختی خود را هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

موسوی: ایران، دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد

سید عباس موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: ایران و روسیه روابط تاریخی و ویژه دارند و برغم فراز و نشیب هایی که روابط دوطرف در دوران های مختلف مخصوصا در دو سده اخیر طی کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه در سالهای اخیر شاهد روابط ویژه با روسیه هستیم.

وی اضافه نمود: این روابط دشمنان و اخلال گرانی هم دارد اما ما به عنوان دو کشور همسایه و دو قدرت در منطقه ناچاریم در کنار هم باشیم و هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در سال های اخیر، رهبران دو کشور تصمیم گرفتند این روابط تاریخی را به صورت خاص پیگیری کنند تا دارای یک جامعیتی باشد که همه موارد شامل همکاریهای دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را دربربگیرد.

وی ادامه داد: ما و روسیه در مجامع بین المللی همکاری و همسویی خوبی داریم و در بحث سوریه، جمهوری اسلامی ایران به همراه فدراسیون روسیه در حال سرانجام دادن به تنش ها و بازگرداندن ثبات و امنیت هستند و این ثبات به کل منطقه سرایت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه شرح داد: در مسائل دوجانبه هم روسیه در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده و به رغم تحریم ها و فشارهایی که آمریکا و غربی ها تحمیل کرده و به رغم تروریسم اقتصادی تحمیلی بر ایران، دوستان روسی تا آنجا که امکان داشته درکنار ایران بودند.

وی اضافه نمود: برای همین هم ایران حساب روسیه و چین را از کشورهای دیگر که دربرجام هستند ازجمله انگلیس و آلمان جدا کرده است.

موسوی گفت: ایران دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد و این روابط در بستر مناسبی است و امیدوارم به نفع هر دو ملت ایران و روسیه گسترش یابد.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 48

به "موسوی: ایران، دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: ایران، دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید