علائم دلتا کرونا در بچه ها، هیچ گروه سنی در امان نیست

به گزارش رپید دانلود، یک متخصص ریه بچه ها گفت: تب، سرفه و یا علائم گوارشی از اصلی ترین علائم ابتلا به کرونا در بچه ها است.

علائم دلتا کرونا در بچه ها، هیچ گروه سنی در امان نیست

به گزارش خبرنگار روح الله شیرزادی، فوق تخصص ریه بچه ها با حضور در شبکه سلامت با اشاره به بیماری کرونا در بچه ها اظهار کرد: متاسفانه این روز ها ابتلای بچه ها به ویروس کرونا شدت بیشتری پیدا نموده است، به طوریکه بیشتر بیماران بستری در بیمارستان ها، بچه ها هستند.

او اضافه کرد: با توجه به شرایط ابتلای بچه ها به کرونای دلتا که این روز ها در کشور شیوع پیدا نموده، ممکن است بچه ها بیشتری به ویروس دلتا کرونا مبتلا شده و در زنجیره انتقال قرار گرفته باشند.

شیرزادی با اشاره به اینکه بچه ها به راحتی می توانند بیماری را به دیگران منتقل نمایند، اضافه کرد: کرونای دلتا نسبت به گونه اصلی چند ویژگی دارد، یکی از ویژگی ها این است که سرعت انتقال آن بسیار بیشتر بوده و قدرت سرایت آن نسبت به ویروس ووهان بالاتر است، البته باید توجه کرد که در جهش ویروس آلفا یک نفر می تواند چهار نفر را مبتلا کند اما در ویروس دلتا یک نفر می تواند 11 الی 13 نفر را مبتلا کند.

این فوق تخصص ریه بچه ها با اشاره به اینکه سرعت انتقال ویروس و تعداد افرادی که می تواند درگیر کند در گونه دلتا بیشتر است، ادامه داد: به طورکلی علائم ویروس کرونا شبیه به هم هستند اما علائمی مانند حالت سرماخوردگی، گلودرد، اسهال، استفراغ، بدن درد و سردرد ممکن است در بچه ها مبتلا به کرونای دلتا دیده گردد البته سرفه کمتر دیده شده است.

او بیان نمود: با این حال اگر علائم شدت پیدا کند، ویروس می تواند ارگان های دیگر را هم هم درگیر کند، حتی مسائل ریوی ممکن است ایجاد گردد و عوارض التهابی را بروز دهد. علائم بیماری در سنین پایین می تواند غیر اختصاصی باشد، با توجه به خفیف بودن علائم بیماری در بچه ها و احتمال پایین بستری آن ها در بخش مراقبت های ویژه باید اقدامات پیش بیمارستانی و پیشگیرانه با دقت بسیار بالایی صورت بگیرد.

شیرزادی یادآوری کرد: ممکن است این ویروس با علائم خیلی خفیف مانند تب، سرفه و یا علائم گوارشی مانند اسهال، دل پیچه، استفراغ و دل درد ظاهر گردد، البته علائم شایع در بالغین مانند سرفه، تب، بدن درد و تنگی نفس است که الزاماً در بچه ها دیده نمی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1112

به "علائم دلتا کرونا در بچه ها، هیچ گروه سنی در امان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم دلتا کرونا در بچه ها، هیچ گروه سنی در امان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید