شی جین پینگ خواهان رفتار محتاطانه آمریکا در مساله تایوان و هنگ کنگ شد

به گزارش رپید دانلود، شی جین پینگ رییس جمهوری چین در نخستین تماس تلفنی با جو بایدن همتای آمریکایی خود خواهان رفتار محتاطانه واشنگتن نسبت به مساله تایوان و هنگ کنگ شد.

شی جین پینگ خواهان رفتار محتاطانه آمریکا در مساله تایوان و هنگ کنگ شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون دولتی چین، رییس جمهوری چین در این تماس تلفنی ابراز امیدواری کرد که واشنگتن با موضوع های تایوان، هنگ کنک و سین کیانگ با احتیاط برخورد کند.

شی جین چینگ به بایدن گفت که احترام متقابل و مدیریت تقابل سازنده لازم است و اینکه همکاری بهترین گزینه برای پکن و واشنگتن است.

همچنین به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از مقام های ارشد دولت آمریکا، بایدن چهارشنبه شب به وقت محلی در اولین تماس تلفنی با شی جین پینگ علاوه بر مصاحبه در حوزه هایی که واشنگتن می تواند در جهت منافع ملی خود با پکن همکاری داشته باشد، بر نگرانی های اصلی دولت ایالات متحده نسبت به فعالیت های خصمانه و نقض حقوق بشر تاکید نموده است.

کاخ سفید در بیانیه ای اظهار داشت که بایدن بر اولویت های حفظ امنیت، رفاه، سلامت و شیوه زندگی مردم آمریکا و همچنین صیانت از منطقه آزاد هند و اقیانوسیه توضیح داد.

همچنین در این بیانیه آمده است که بایدن بر نگرانی های اساسی خود در خصوص شیوه های مالی زورگیرانه و ناعادلانه پکن، سرکوب در هنگ کنگ، نقض حقوق بشر در سین کیانگ و اقدام های قاطع در منطقه از جمله در قبال تایوان ، تأکید کرد.

رییس جمهوری آمریکا که به نظر می رسد خیلی سریع از شعارهای انتخاباتی خود فاصله می گیرد، پیش از تماس تلفنی با همتای چینی خود از تشکیل یک تیم ویژه برای مقابله با پکن اطلاع داد و گفت که اینگونه ما با چالش چین رو به رو خواهیم شد.

بایدن اضافه نمود که آنالیز جدیدی در خصوص نحوه استقرار ارتش آمریکا برای بازدارندگی چین در اقیانوس آرام صورت می گیرد. وی یادآورشد که این تیم به ترسیم یک جهت قوی در پیشبرد امور مربوط به چین یاری می نماید.

وی گفت: این کار به کوشش های دولت، همکاری دو حزب در کنگره، اتحادها و شراکت های قوی نیاز دارد. اینگونه ما با چالش چین روبه رو خواهیم شد و اطمینان خواهیم داد که مردم آمریکا در رقابت آینده پیروز می شوند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 821

به "شی جین پینگ خواهان رفتار محتاطانه آمریکا در مساله تایوان و هنگ کنگ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شی جین پینگ خواهان رفتار محتاطانه آمریکا در مساله تایوان و هنگ کنگ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید