ریزش عجیب و بی سابقه قیمت خودرو های خارجی در بازار امروز 8 آذر 99

به گزارش رپید دانلود، ایرنا نوشت: رصد بازار خودرو نشان می دهد که ریزش قیمت خودرو های خارجی در بازار ادامه داشته و حتی در برخی مدل ها به بیش از سه میلیارد تومان نیز رسیده است؛ به اعتقاد کارشناسان به دلیل رکود حاکم و انتظارات شکل گرفته مبنی بر کاهش بیشتر قیمت ها، ریزش ها ادامه دار خواهد بود.

ریزش عجیب و بی سابقه قیمت خودرو های خارجی در بازار امروز 8 آذر 99

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سایت های خودرویی و آگهی های درج شده در کانال های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از این است که هر دستگاه بی. ام؛ و 730 که در حدود 20 روز گذشته و پیش از تعطیلات کرونایی تا 9.5 میلیارد تومان قیمت داشت، این روز ها در قیمت 6 میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

لکسوس ان. ایکس که حدود دو هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روز ها بین 3.4 تا 3.5 میلیارد تومان قیمت دارد.

همچنین فولکس واگن تیگوان که پیشتر تا 3.5 میلیارد تومان قیمت داشت، این روز ها در قیمت 2.4 میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

قیمت مدل 2017 صفر کیلومتر سانتافه، شاسی بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی نیز از سه میلیارد و 100 میلیون تومان در 15 روز گذشته به 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در آگهی ها کاهش داشته و نمونه های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش 2.5 میلیارد تومان قیمت داشت این روز ها به حدود 1.6 میلیارد تومان کاهش یافته است.

همچنین هر دستگاه مزدا 3 صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای آن مطالبه می کردند، این روز ها با افتی چشمگیر به حدود 860 میلیون تومان رسیده است.

سیتروئن سی3 مونتاژی سایپا که تا یک میلیارد و 280 میلیون تومان هم آگهی می شد، این روز ها در حدود 830 میلیون تومان قیمت دارد و پژو2008 مونتاژی ایران خودرو که نمونه صفر کیلومتر سفید رنگ آن تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت خورده بود، زیر 800 میلیون تومان و در برخی آگهی ها تا 780 میلیون تومان پایین آمده است.

برخی نمایشگاه داران اظهار داشتند: این روز ها نمایشگاه ها به دلیل تعطیلات و محدودیت های کرونایی تعطیل هستند و ما فقط به اندک تلفن ها جواب می دهیم.

آنان با بیان اینکه تقاضایی برای خودروی خارجی وجود ندارد، تصریح کردند: قیمت ها به طور متوسط نسبت به 10 تا 15 روز گذشته و پیش از تعطیلات، دست کم 30 درصد کاهش یافته که این کاهش برای خودرو های گران قیمت تر بالای 30 درصد است.

پیشتر نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت گفته بود: اگر دلار تا مرز 18 تا 20 هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودرو های خارجی دست کم تا 40 درصد پایین می آید.

نعمت الله کاشانی نسب تاکید کرد: با وضع محدودیت های دو هفته ای کرونایی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفته و قیمت ها همچنان در سراشیبی نزول است، از همین رو مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت ها بی فایده است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 693

به "ریزش عجیب و بی سابقه قیمت خودرو های خارجی در بازار امروز 8 آذر 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش عجیب و بی سابقه قیمت خودرو های خارجی در بازار امروز 8 آذر 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید