دبیر شورای امنیت ملی روسیه: آمریکا دست اندرکار انتقال داعش به افغانستان است

به گزارش رپید دانلود، دبیر شورای امنیت ملی روسیه با بیان اینکه بین 2500 تا چهار هزار نیروی داعشی در افغانستان حضور دارند، تاکید کرد: آمریکا دست اندرکار انتقال و پشتیبانی نیروهای داعش به افغانستان است.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه: آمریکا دست اندرکار انتقال داعش به افغانستان است

به گزارش رپید دانلود، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه صبح امروز چهارشنبه در دومین کنفرانس گفت وگوی امنیت منطقه ای در تهران با تشریح اقدامات گسترده و نگران کننده گروه های تروریستی در مناطق مختلف افغانستان گفت: شواهد زیادی وجود دارد که ایالات متحده آمریکا دست اندرکار انتقال و پشتیبانی نیروهای داعش به افغانستان است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین برآوردهای اجرا شده، بین 2500 تا چهار هزار نیروی داعشی در افغانستان حضور دارند.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان را یکی از منابع مهم تامین مالی تروریسم در منطقه ذکر کرد و گفت: سالانه حدود 600 میلیون دلار از محل تولید و فروش مواد مخدر در اختیار جریان تروریسم در منطقه قرار می گیرد.

پاتروشف با اشاره به سابقه حضور آمریکا در افغانستان شرح داد: پس از نزدیک به 18 سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان بی ثباتی و ناامنی در این کشور افزایش یافته و فرایند خون ریزی و کشته شدن مستمر مردم بی گناه این کشور همچنان ادامه دارد.

وی افزود: آمریکا برنامه مشخصی برای خروج از افغانستان نداشته و به نظر می رسد اختلاف نظرهای موجود در هیات حاکمه این کشور موجب سردرگمی در این خصوص شده است.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت وگوهای آمریکا و طالبان را مسیری انحرافی و فاقد اثرگذاری موثر دانست و اظهار داشت: باید گفت وگوهای بدون واسطه میان طالبان و دولت قانونی افغانستان برای دستیابی به راه چاره ملی برای برون رفت از شرایط غیر قابل قبول فعلی آغاز شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 25

به "دبیر شورای امنیت ملی روسیه: آمریکا دست اندرکار انتقال داعش به افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر شورای امنیت ملی روسیه: آمریکا دست اندرکار انتقال داعش به افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید