خبرنگاران عادی انگاری کرونا،جویم و بنارویه لارستان را در آستانه قرنطینه قرار داد

به گزارش رپید دانلود، لارستان- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشی لارستان گفت: عادی انگاری ها و عدم رعایت اصول بهداشتی و کم توجهی به پروتکل ها در شهرهای جویم و بناوریه این شهرستان همچنان ادامه دارد؛ با این فرایند، این دو شهر با قرنطینه کامل و شدیدترین محدودیت های کرونایی روبرو خواهند شد.

خبرنگاران عادی انگاری کرونا،جویم و بنارویه لارستان را در آستانه قرنطینه قرار داد

هفته های گذشته نیز چهار روستای لاغران، کاریان، احمد محمودی و جلال آباد در این دو بخش در قرنطینه کامل کرونایی رفته بودند.

وحید یگانه شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: هماهنگی های لازم برای قرنطینه بنارویه و جویم و همچنین ممنوعیت کامل تردد به این دو شهر با ستاد مدیریت کرونا شهرستان لارستان اجرا شده است.

یگانه بیان نمود: با توجه به افزایش روزافزون موارد مثبت در این شهرها و همچنین گسترش کرونای انگلیسی و هشدارها و اعلام خطر وزارت بهداشت و البته خطراتی که از ناحیه این شهرها کل شهرستان لارستان نیز تهدید می کند ناچار هستیم که با ادامه این فرایند سخت ترین محدودیت های کرونایی را در این دو بخش اعمال کنیم.

وی با اشاره به خطر موج چهارم کرونا و موج گسترده موارد مثبت از بخش های جویم و بنارویه گفت: میزان موارد مثبت کرونا در شهر جویم 41 و در بنارویه نیز 44 درصد آزمایش ها در 72 ساعت گذشته گزارش شده است.

یگانه یادآور شد: با وجود تاکیدها و تصویب موارد سختگیرانه در ستاد کرونا در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به عنوان مهمترین روش پیشگیری،اما هر روز شاهد برنامه ها و جشن های عروسی، مناسبت های مختلف دورهمی، مسافرت های غیر ضروری و عادی انگاری مردم در مواجهه با این ویروس مرگبار هستیم.

وی افزود: عدم نظارت بر اماکن عمومی و نانوایی ها در کنار بی توجهی مردم شرایط را بغرنج تر کرده و هر روز شاهد موارد مثبت بیشتری در این دو شهر هستیم به گونه ای که در جویم از 88 نمونه، 32 مورد مثبت شناسایی شده که از این تعداد نیز 10 نفر دانش آموز بوده است.

یگانه تاکید کرد: همچنین در بنارویه نیز از 25 نمونه، 11 مورد مثبت شناسایی شده که از این تعداد یک نفر دانش آموز است.

وی شرح داد: این در حالی است که در 72 ساعت گذشته برای این دو شهر 6 مورد بستری در بیمارستانهای لار و گراش و یک مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا نیز ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به شیوع بیماری کرونا انگلیسی در کشور و ارتباط بالای مردم منطقه با مسافران خارجی بازگشته از کشورهای حوزه خلیج فارس نیز شرح داد: عادی انگاری مردم و عدم استفاده از ماسک در شرایط فعلی که بیشترین آسیب را بچه ها، سالخورده ها و بیماران زمینه ای خواهند دید، تبعات گسترده ای را به دنیال دارد که علاوه بر مردم شهرهای جویم و بنارویه، جان اهالی شهرستان لارستان را نیز به خطر خواهد انداخت و باید به این مساله به عنوان یک خطر جدی توجه کرد.

وی با اشاره به نزدیک بودن به آغاز سال جدید از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ جان خود و دیگران، موجبات کاهش موارد مثبت و بستری ناشی از بیماری کووید 19 را فراهم کنند.

یگانه شرح داد: عاجزانه از مردم فهیم لارستان می خواهیم کادر بهداشت و درمان را برای مقابله با این ویروس مرگبار در آستانه سال نو یاری دهند و بهترین عیدی برای حوزه سلامت، رعایت کردن اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد مدیریت ملی کرونا است.

همچنین سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد 76 نفر مورد ابتلا به بیماری کووید 19 در شهرستان های لارستان، خنج و اوز ثبت شده است.

وی تعداد افراد بستری در بیمارستان و بخش های کرونایی در این مدت را نیز 24 نفر بیان کرد.

محمد علی اسروش شمار فوتی های ناشی از بیماری کووید 19 در شهرستان های لارستان، خنج و گراش را نیز تا به امروز 147 مورد ذکر کرد و گفت: تعداد بهبود یافتگان در این شهرستان ها نیز تا به امروز 6 هزار و 6 مورد بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، روز یکشنبه نیز جلسه مدیریت کرونا در بخش جویم با حضور مسئولان این بخش برگزار شده بود و در این نشست نیز با توجه به افزایش موارد مثبت کرونایی و همچنین عدم رعایت اصول بهداشتی و عادی انگاری از سوی شهفرایندان نیز هشدارهای لازم داده شد.

ممنوع شدن برگزاری هرگونه مراسم عروسی، عزا و تجمعات و دورهمی ها، مسدود کردن ورودی آرمستان ها به ویژه در روزهای پنجشنبه، برخورد قاطع با مغازه دارانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، تعطیلی برخی صنوف از جمله صنف قنادان، تعطیلی سالن های ورزشی و همچنین اطلاع رسانی و اعلام زنگ خطر در بخش جویم از جمله مصوبات این نشست بود.

بخش جویم با جمعیتی حدود 25 هزار نفر و 11 روستای دارای سکنه در فاصله حدود 60 کیلومتری لار (مرکز شهرستان) واقع شده است.

بخش بنارویه نیز با جمعیتی حدود 17 هزار نفر در 60 کیلومتری لار مرکز شهرستان لارستان واقع شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلیومتر جنوب شیراز واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 830

به "خبرنگاران عادی انگاری کرونا،جویم و بنارویه لارستان را در آستانه قرنطینه قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عادی انگاری کرونا،جویم و بنارویه لارستان را در آستانه قرنطینه قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید