خبرنگاران افزایش 250 هزار تنی فراوری محصولات پتروشیمی

به گزارش رپید دانلود، تهران - خبرنگاران - مدیر عامل پتروشمی اروند با اشاره به وارد مدار شدن بخشی از ظرفیت خالی این پتروشیمی در سال 98 گفت: با این اقدام 250 هزار تن در سال به سبد فراوری صنعت پتروشیمی کشور افزوده شد.

خبرنگاران افزایش 250 هزار تنی فراوری محصولات پتروشیمی

حسن نشان زاده امروز (شنبه) در نشستی خبری که به صورت مجازی برگزار گردید، با بیان اینکه پتروشیمی اروند یکی از بزرگترین واحدهای زنجیره کلر در جهان است، ادامه داد: حدود یک درصد از فراوری کلر کل جهان در این پتروشیمی انجام می گردد.

57 درصد صنعت پی وی سی جهان در خاورمیانه است که 27 درصد آن متعلق به پتروشیمی اروند است.

نشان زاده با اشاره به اینکه محصول استراتژیک کاستیک برای استفاده در صنایع مختلف در این پتروشیمی فراوری می گردد، تاکید نمود: اکنون نه تنها احتیاج کشور به این محصول تامین می گردد بلکه ایران یکی از کشورهای صادرکننده کاستیک به شمار می آید.

وی گفت: با وجود شیوع کرونا اما با برنامه ریزی های اجرا شده فراوری فروردین سال جاری در مقایسه با فروردین سال گذشته 11 درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرعامل پتروشیمی اروند ادامه داد: این شرکت رتبه اول عرضه را در بورس کالا به خود اختصاص داده است.

به گفته نشان زاده در سال گذشته علاوه بر تثبیت و پایداری فراوری با سه منبع خارجی و یک منبع داخلی برای تامین آتد و کاتد واحد کلر وارد مذاکره شدیم و پس از 10 سال بخشی از ظرفیت خالی اروند بدون حضور صاحب دانش وارد مدار فراوری شد.

وی تاکید نمود: با این کار 250 هزار تن در سال به سبد صنعت پتروشیمی در پتروشیمی های بندرامام، غدیر و اروند اضافه نموده شده است.

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره ارزش و ارزآوری صادراتی در دستور کار است، اضافه نمود: با معین و تکلیف بدهی های ارزی، ساختار اقتصادی این شرکت بهبود پیدا کرد که سود 50 درصدی را برای کشور به دنبال داشت.

وی تاکید نمود: این موضوع نوید بخش سوداوری و ایجاد ارزش اضافه نموده در این مجتمع خواهد بود تا با سهم خوب وارد بازار سرمایه شویم.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 337

به "خبرنگاران افزایش 250 هزار تنی فراوری محصولات پتروشیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 250 هزار تنی فراوری محصولات پتروشیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید