جان کربی: از فعالیت های نیروی دریایی ایران نگران هستیم

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی پنتاگون طی نشست خبری درباره تحولات اخیر منطقه غرب آسیا مرتبط با ایران، افغانستان و عراق اظهار نظر کرد.

جان کربی: از فعالیت های نیروی دریایی ایران نگران هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه در نشست خبری روزانه در پنتاگون حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به نوشته رسانه های آمریکایی، کربی درخصوص عقب نشینی نظامیان آمریکا از افغانستان و عملیات شبه نظامیان علیه این نیرو ها گفت: آنچه در انتها هفته در افغانستان شاهد بودیم، تأثیری بر پایگاه و منابع ما در آنجا نگذاشت و آنچه رخ داد فعالیت های آزاردهنده محسوب می گردد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تقابل اخیر بین شناور های نظامی ایران و آمریکا در خلیج فارس گفت: ما به وسیله کانال های دیپلماتیک، نگرانی خود را از فعالیت های نیروی دریایی ایران که امنیت منطقه خلیج فارس را تحت تأثیر قرار می دهد، اعلام کردیم.

سخنگوی پنتاگون در ادامه مدعی شد: ما با نیروی دریایی ایران ارتباط مستقیم داریم، اما آن ها به اخطار ها توجه نمی نمایند.

این مقام آمریکایی پیشتر نیز مدعی شده بود مقابله با تهدید های ایران از جمله در حوزه دریایی و موشک های بالستیک، یک ضرورت امنیت ملی آمریکا است.

کربی درباره حمله راکتی شامگاه دوشنبه به پایگاه هوایی بلد در عراق که محل حضور نظامیان آمریکایی است، گفت: وقوع حملات علیه نیرو های ما در عراق به این معنی نیست که اقدامات موثری برای محافظت از آن ها انجام نمی گردد.

وی با ادعای اینکه در پایگاه بلد هیچ نیروی آمریکا یا ائتلاف بین المللی وجود ندارد، اضافه نمود: پایگاه بلد فقط شامل نیرو های عراقی و پیمانکارانی است که در یک شرکت آمریکایی کار می نمایند.

رسانه های عراقی شامگاه دوشنبه از حمله راکتی به دفتر شرکت آمریکایی سالی پورت در نزدیکی پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد خبر دادند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز هم شمار راکت های پرتاب شده به سمت این پایگاه را 10 راکت خواند و گفت که 9 راکت بخش نظامی آمریکایی پایگاه بلد را به آتش کشیده و یک راکت هم خارج پایگاه سقوط نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 987

به "جان کربی: از فعالیت های نیروی دریایی ایران نگران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان کربی: از فعالیت های نیروی دریایی ایران نگران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید