بیماری پارکینسون از روده ها شروع می گردد

به گزارش رپید دانلود، بر اساس مطالعه محققان بریتانیایی و آمریکایی، نزدیک به 30 درصد از باکتری های روده در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون با افراد بدون این بیماری فرق دارد.

بیماری پارکینسون از روده ها شروع می گردد

آیسه دمیرکان، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه سوری، می گوید: مرگ و میر و اختلالات ناشی از پارکینسون سریعتر از هر اختلال عصبی دیگری در سراسر دنیا در حال افزایش است. موارد تشخیص داده شده در 25 سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

دمیرکان در بیانیه خبری دانشگاه گفت: این روند بسیار نگران کننده است، زیرا هیچ درمان شناخته شده ای برای آن وجود ندارد. با این حال، هرچه بیشتر در خصوص علل این بیماری بیاموزیم، می توانیم در توسعه درمان های تازه و در نهایت درمان مطلع تر باشیم.

پارکینسون یک اختلال مغزی است که می تواند باعث حرکات غیرقابل کنترلی مانند لرزش، سفتی اندام و مشکل در تعادل و هماهنگی گردد.

این مطالعه 490 فرد مبتلا به پارکینسون و 234 فرد سالم از نظر عصبی را انتخاب کرد. از هر کدام از افراد، نمونه مدفوع و اطلاعاتی در خصوصشان گرفته شد.

هنگامی که نمونه ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند، محققان دریافتند که باکتری ها، ژن ها و مسیر های بیولوژیکی در افراد مبتلا به پارکینسون در مقایسه با افراد بدون اختلال حرکتی بیش از 30 درصد فرق دارد.

یکی از نمونه ها، گونه باکتریایی Bifidobacterium dentium بود که به عنوان عامل ایجاد عفونت هایی مانند آبسه های مغزی شناخته می گردد. آن ها در افراد مبتلا به پارکینسون هفت برابر بیشتر بودند، در حالی که سطوح Roseburia intestinalis، یک باکتری که در روده های سالم یافت می گردد، 7.5 برابر کمتر بود. یبوست یکی از علائم شناخته شده بیماری پارکینسون است.

گروهی از باکتری های شناخته شده به عنوان عامل عفونت نظیر اشریشیا کلی، کلبسیلا پنومونی و کلبسیلا کوازیپنومونیه در افراد مبتلا به پارکینسون افزایش یافته بود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1535

به "بیماری پارکینسون از روده ها شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری پارکینسون از روده ها شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید