برداشت ذرت علوفه ای در شیراز

به گزارش رپید دانلود، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: از یک هزار و 875 هکتار ذرت علوفه ای با میانه عملکرد 57 تن در هکتار 107 هزار و 600 تن برداشت شده است.

برداشت ذرت علوفه ای در شیراز

ذبیح اله سیروسی از اجرای طرح های تحقیقاتی کاشت ذرت علوفه ای و افزایش میانه عملکرد آن در شهرستان شیراز اطلاع داد و گفت: سطح زیر کشت ذرت در شهرستان 5 هزار 370 هکتار است که 5 هزار و 239 هکتار آن به کشت ذرت علوفه ای اختصاص یافته است.

او گفت: تا کنون از سطح 1875 هکتار ذرت علوفه ای با میانه عملکرد 57 تن در هکتار 107600 تن برداشت شده است که در مقایسه با سال گذشته و با توجه به افزایش کشت در امسال میانه عملکرد دو تن در هر هکتار افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شیراز بعلاوه با بیان اینکه سطح زیر کشت ذرت دانه ای در سال گذشته صفر و امسال 131 هکتار بوده است گفت: با میانه عملکرد 24 تن در هکتار از این اندازه سطح کشت 3144 تن برداشت ذرت دانه ای داشته ایم.

به گفته سیروسی، باتوجه به گرانی نهاده دامی، سطح زیر کشت ذرت در شهرستان حدود 2 هزار هکتار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

او بعلاوه با تشریح عملیات اجرای چهار طرح تحقیقاتی در این شهرستان، گفت: سه طرح ذرت نشایی در سطح هزار متر مربع برای اولین بار در شهرستان، مقایسه تراکم بذر در سطح یک هکتار، مقایسه ارقام در سطح دو هکتار در بخش حومه و طرح مقایسه ای تراکم بوته در سطح دو هکتار در منطقه داریون اجرا شد.

سیروسی گفت: کشاورزان ذرت کار برای صرفه جویی در مصرف آب، مزارع خود را به آبیاری تیپ تجهیز کردند که هم سطح زیر کشت و هم عملکرد محصول افزایش یافته است.

به گفته مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شیراز، برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان تا آبان ماه ادامه دارد.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مهر 1401 بروزرسانی: 29 مهر 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1487

به "برداشت ذرت علوفه ای در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت ذرت علوفه ای در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید