با فواید استفاده از سنگ پا در درمان بیماری ها آشنا شوید

به گزارش رپید دانلود، سنگ پا دارای فواید زیادی است و استفاده از آن می تواند از ابتلای انسان به بعضی بیماری ها جلوگیری کند. در ادامه به معرفی فواید استفاده از سنگ پا در درمان بیماری ها می پردازیم.

با فواید استفاده از سنگ پا در درمان بیماری ها آشنا شوید

سنگ پا چیست و چگونه ساخته می گردد؟

به سادگی ، سنگ پومیس نوعی سنگ آتشفشانی است که از ماگما خنک نماینده تشکیل شده است. اما، اینجا کمی اطلاعات بیشتری وجود دارد که می توانید در خصوص شکل گیری این سنگ ویژه آگاه شوید. اول از همه، تفاوت جزیی بین ماگما و گدازه وجود دارد. در حالی که این دو کلمه بسیار شبیه به هم هستند ، تفاوت در این است که ماگما در زیر زمین گیر نموده و گدازه ها از روی زمین جریان می یابد. بعضی اوقات ماگما بعد از فوران آتشفشان تبدیل به گدازه می گردد. سایر اوقات، ماگما قبل از اینکه این شانس را پیدا کند تا به سطح زمین برسد، به زیر زمین می رود. در هر دوی این موارد، پتانسیلی برای شکل گیری سنگ پا وجود دارد. اما، سنگی که از ماگما تشکیل می گردد و به سرعت در زیر زمین خنک می گردد ، برای مصارف صنعتی متداول تر است.

با این حال، سنگ پا فقط از هر نوعی ماگما تشکیل نشده است. این سنگهای آرایشی از ماگما ساخته شده که پر از گاز است و به سرعت خنک می شوند. گازها سوراخهای کوچکی را که در سنگ پا مشاهده می کنیم، تشکیل می دهند. هنگامی که مایعات اطراف گاز؛ جامد گردد، بسته های هوا را که در سنگ سخت شده می بینیم، سنگ را ترک می نمایند. اگر سنگ پای زیرزمینی شکل نگیرد، یک راه دیگر وجود دارد که می تواند ایجاد گردد. بعد از فوران آتشفشان می توانید سنگ پا داشته باشید. هنگامی که آتشفشان فوران اتفاق می افتد هر یک از ماگماهایی که بیرون زده است؛ این پتانسیل را دارد که به سرعت در حالت سنگ پا خنک گردد و دوباره به زمین می افتد.1

سنگ پا کشیدن یکی از قدیمی ترین اصول حمام کردن ایرانی هاست. در سال های اخیر متخصصان طب سنتی کشف نموده اند که سنگ پا کشیدن خواص بسیار زیادی برای درمان بسیاری از بیماری ها دارد. سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ عالی برای پاها است و درعین حال سبب لایه برداری کف پا نیز می گردد. در این مطلب فواید فوق العاده سنگ پا برای بدن را به شما عزیزان معرفی می کنیم.2

فواید فوق العاده سنگ پا برای بدن

تاثیر بر بیماری های مغزاز دیدگاه طب ایرانی در بیماری های مربوط به مغز به خصوص سردردها، کشیدن سنگ پا مفید است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانی تری استفاده گردد. مگر آنکه فرد پوست نازکی داشته باشد که سنگ پای خشن را تحمل نکند، اما در افرادی که پوست ضخیمی دارند، بهتر است از زمان ورود به حمام تا پایان، مالش پاها صورت گیرد.

کشیدن سنگ پا موجب کاهش غلظت خون در اندام های بالایی بدن می گردد و باعث کشاندن خون به اندام های پایانیی می گردد به همین علت است که موجب کاهش سردرد و بیماری های مربوط به مغز می گردد. سنگ پا کشیدن می تواند بسیاری از مسائل روانی مانند افسردگی، بی خوابی، فکر و خیال زیاد و... را بهبود بخشد، البته اگر به طور مداوم صورت پذیرد.2

برطرف کردن کوفتگی بدن و سردرداز دیگر فواید استفاده از سنگ پا می توان به این مورد اشاره داشت که چرک پا را تمیز می نماید و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا برطرف می گردد بعلاوه برای بعضی از انواع سردرد و بیشتر بیماری های مغزی بسیار سودمند است به خاطر اینکه ماده را از قسمت های بالا تر به سمت قسمت های پایین بدن می کشاند و اگر سنگ پا ، خشن تر باشد جذب ماده زیاد تر است؛ سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

اگر می خواهید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می گردد حداقل دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا بهره ببرید تا بعد از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند.

حتما از سنگ پای مخصوص و تمیز بهره ببرید و آن را در معرض آلودگی قرار ندهید زیرا ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و باعث انتقال میکروب گردد.

در بعضی از موارد مانند بیماری پسوریازیس ، استفاده از سنگ پا می تواند موجب تشدید بیماری گردد بنابراین توصیه می گردد افراد قبل از استفاده به یک پزشک متخصص مراجعه نمایند، این دسته از افراد می توانند از ترکیبات کراتولیتیک که باعث نرم شدن لایه های کلفت شاخی کف پا می گردد، استفاده نمایند.

یاری به تنظیم قند خوناینکه جدیدا در فضای مجازی اعلام می نمایند که بیشترین اندازه انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد اما کسانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد. بعلاوه این عمل باعث چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پا ها خون رسانی به طرز صحیح انجام نمی گردد و ممکن است که فرد دچار مسائلی نظیر ترک کف پا و ... شوند. در واقع استفاده از سنگ پا موجب بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی ها یاری می نماید.2

یاری به افزایش قدکاربرد دیگر سنگ پا این است که استفاده از آن در افرادی که در سن رشد قرار دارند ، با تحریک هیپوفیز مغز و فراوری هورمون رشد، به افزایش قدشان یاری شایانی می نماید. برای این کار بهتر است برای سنگ پا کشیدن ، پاها را به مدت 15 دقیقه در آب نمک گرم نگهداری نموده و سپس به انجام این کار بپردازید.2

پوست پای زیباپوستی که ضخیم می گردد، مستعد ترک خوردن است و امکان ایجاد عفونت و درد در آنها زیاد است. به همین علت زمانی که پوست ضخیم می گردد بهتر است از سنگ پا برای بهبود ترک خوردگی پایتان بهره ببرید.

مصرف کرم مخصوص پا بعد از حمام، موجب سلامت و زیبایی پوست پاشنه و کف پا می گردد. از دیگر فواید سنگ پا، برطرف خستگی و کوفتگی پا است که با استفاده از آن حاصل می گردد. بعلاوه در تسکین بعضی از انواع سردردها و بسیاری از بیماری های مغزی، سنگ پا بسیار کارآمد است.3

برطرف میخچه و پینه پااصطکاک و فشار وارد آمده بر پوست پا موجب بروز میخچه یا پینه در پا می گردد که معمولا در بالا و کناره های انگشتان مچ پا به وجود می آید و از علل شایع آن می توان به آرتریت و یا کفش نامناسب اشاره نمود.

میخچه و پینه پا گاهی با زگیل اشتباه گرفته می شوند. اما زگیل کف پا دارای نقاط سیاه رنگی است و معمولا با فشاری که به دو طرف آن وارد می گردد حس درد ایجاد می نماید.

برای برطرف میخچه یا پینه، محل آن را به مدت پنج تا ده دقیقه در آب گرم قرار دهید تا پوست نرم گردد. سپس با سنگ پا بر روی آن حرکات دایره ای بکشید تا پوست اضافی آن برداشته گردد. البته پوست محل میخچه یا پینه نباید بیش از حد برداشته گردد چون منجر به عفونت و خونریزی می گردد.

از دیگر روش های درمان پینه و میخچه، استفاده از لوسیون های مرطوب نماینده، اسید سالیسیلیک، آمونیوم و اوره در این ناحیه از پا است، غالبا با کاهش مقدار فشار و اصطکاک وارد بر میخچه یا پینه، از بین خواهند رفت، اما در صورتی که دردناک و سفت هستند، باید پزشک متخصص آن را معاینه کند.

کفش های بیش از حد تنگ و یا شل را هم استفاده نکنید.3

پی نوشت:

1.www.namnak.com

2.www.borna.news

3.www.rokna.net

منبع: راسخون
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1191

به "با فواید استفاده از سنگ پا در درمان بیماری ها آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با فواید استفاده از سنگ پا در درمان بیماری ها آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید