انگلیس - اوکراین؛ پشت دروازه های رم

به گزارش رپید دانلود، هر بار که نام شهر رم به گوش می رسد، اولین چیزی که در فکر آدم نقش می بندد یک کلمه است: تاریخ.

انگلیس - اوکراین؛ پشت دروازه های رم

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، حتی آنهایی که زیاد با تاریخ و حوادث آن سر و کار ندارند، خوب می دانند که این شهر بستر کلی از اتفاقات تاریخی بوده است. حالا امشب ورزشگاه المپیک این شهر میزبان یکی از بازی های مرحله یک چهارم نهایی یورو است و فارغ از هر نتیجه ای، می تواند باز هم برای دو ملت تاریخ ساز شود. اگر تیم ملی انگلیس بتواند از سد اوکراین عبور کند، برای اولین بار از یورو 96 است که سه شیرها می توانند خود را به نیمه نهایی این جام برسانند. از طرف دیگر، اگر اوکراین از سد شاگردان ساوت گیت عبور کند، برای اولین بار در تاریخ فوتبالش است که به این مهم دست یافته است.

البته تیم ملی اوکراین تا همین جای یورو هم دست به تاریخ سازی زده است زیرا تا قبل از این اصلا به یک چهارم نهایی یورو هم نرسیده بود. با این اوصاف زیاد جای تعجب ندارد که بدانیم اوکراین در بازی های مقابل انگلیس، عملکرد بسیار پایین تری نسبت به این تیم داشته است. این دو تیم تا به امروز هفت بار مقابل هم قرار گرفته اند که سهم اوکراین فقط یک برد و سهم انگلیسی ها چهار پیروزی بوده است. در این میان، در مورد هر دوی این تیم ها آمار و ارقامی وجود دارد که نگاهی به تعداد از آنها جالب است:

اولین بازی این دو تیم در ماه می سال 2000 انجام شد. در آن بازی محبت آمیز که انگلیس در ورزشگاه ومبلی 2 بر صفر پیروز شد، شوچنکو و ساوت گیت در ترکیب هر دو تیم حضور داشتند.

اوکراین در کنار بلژیک، ایتالیا، اسپانیا و دانمارک جزو تیم هایی بود که بدون شکست وارد بازی های امسال یورو شدند و نکته جالب تر این که هر پنج تیم تا مرحله یک چهارم بالا آمدند.

تنها حضور اوکراین در یک چهارم نهایی یک جام معتبر، جام جهانی 2006 بود که با نتیجه 3 بر صفر مقابل ایتالیا باختند.

این دومین بار است که اوکراین در ورزشگاه المپیک رم بازی می کند. اولین بار در مقدماتی یورو 2008 بود که با دو گل از ایتالیا باخت.

انگلیس تا پیش از این پنج بار در نیمه نهایی یورو حضور داشته که فقط دو بار توانسته به نام تیم پیروز به نیمه نهایی صعود کند.

این پنجمین بازی سه شیرها در ورزشگاه المپیک رم است که در چهار بازی قبلی دو برد و یک شکست به دست آورده اند.

تیم ملی اوکراین فقط یک بار بازی اش به ضربات پنالتی رفته که آن هم مرحله یک هشتم جام جهانی 2006 بود که توانست سوئیس را پشت سر بگذارد. در مقابل، انگلیس در این زمینه سابقه دار است و از 9 بار رفتن بازی هایش به ضربات پنالتی، سه بار پیروز شده و 6 مرتبه هم باخته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1054

به "انگلیس - اوکراین؛ پشت دروازه های رم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس - اوکراین؛ پشت دروازه های رم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید