انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول 2020

به گزارش رپید دانلود، سامسونگ گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال 2020 را منتشر کرد. درآمد سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی 45.42 میلیارد دلار بوده و سود عملیاتی آن نیز سه درصد افزایش داشته است.

انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول 2020

سود عملیاتی سامسونگ با افزایش 3 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2019، به 5.2 میلیارد دلار رسیده است. سامسونگ در سه ماه اول سال جاری میلادی، 45.42 میلیارد دلار درآمد داشته که افزایش 5.6 درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل نشان می دهد. البته سود خالص این شرکت با افت 3 درصدی نسبت به سه ماهه اول 2019، به 4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

سامسونگ می گوید فروش گوشی و پنل نمایشگر به خاطر کاهش تقاضا و کووید 19 افت داشته اما فروش قطعات سرور و موبایل از جمله تراشه های DRAM, NAND، حافظه رم و سنسورهای دوربین این شرکت رشد داشته است.

مخارج سرمایه ای سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی 5.99 میلیارد دلار بوده که سازنده کره ای 4.92 میلیارد دلار آن را خرج نیمه رساناها و 0.66 میلیارد دلار را نیز خرج نمایشگرها کرده است.

این شرکت شرایط کسب و کار حافظه را برای سه ماهه بعدی باثبات پیش بینی کرده، اما انتظار دارد تقاضا برای گوشی، تلویزیون، نمایشگرهای OLED موبایل و قطعات گوشی به خاطر بحران کووید 19 و ضعیف شدن شرایط اقتصادی کاهش پیدا کند.

درآمد و سود عملیاتی بخش موبایل سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی به ترتیب 21.34 و 2.18 میلیارد دلار گزارش شده است. با وجود فروش کمتر گوشی ها نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل، سامسونگ توانسته سود بیشتری را به خاطر فروش سری گلکسی S20، گلکسی Z فلیپ و بازاریابی بهینه کسب کند.

کسب و کار نیمه هادی سامسونگ درآمد 14.48 میلیارد دلاری و سود عملیاتی 3.27 میلیارد دلاری را در سه ماهه نخست سال 2020 گزارش کرده است. سود عملیاتی و زیان عملیاتی کسب و کار نمایشگر این شرکت نیز به ترتیب 5.41 و 0.44 میلیارد دلار در مدت زمان یاد شده بوده است.

در بخش محصولات مصرفی برقی، فروش تلویزیون ها به دلیل تقاضای پائین تر و افزایش رقابت از طرف شرکت های چینی، در سه ماهه نخست سال جاری با افت روبرو بوده است. سامسونگ می گوید به تعویق افتادن بازی های المپیک 2020 سبب کاهش فروش تلویزیون می شود. سازنده کره ای تلاش می کند تا این خسارت را با فروش تلویزیون های ابعاد بزرگ، 8K و مانیتورهای خمیده جبران کند.

بخش محصولات خانگی سامسونگ به دلیل فروش خوب ماشین لباس شویی و خشک کننده Grande AI عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته است. فروش محصولات خانگی، درآمد 8.5 میلیارد دلاری و سود عملیاتی 0.37 میلیارد دلاری را عاید این شرکت کرده است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 332

به "انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید