از سربازی سون تا خرید کارت معافیت ایرانی ها!

به گزارش رپید دانلود، خبرگزاری های خارجی خبر داده اند ستاره تیم فوتبال تاتنهام دوران جدید زندگی اش را آغاز کرد. سون هیونگ مین، ستاره کره ای تاتنهام که در دوران شیوع ویروس کرونا، خدمت سربازی را به ادامه فوتبال ترجیح داده، کار خود در پادگان نظامی را آغاز کرد. سون این روز ها در پادگانی آموزشی در جزیره ججو به سر می برد. بر این اساس تصاویری از هئونگ مین سون در پادگان آموزشی ججو منتشر شده که او را در لباسی غیرنظامی نشان می دهد. سون که برای به اتمام رساندن دوران سربازی در این پادگان حضور دارد، متفاوت از سایر سرباز ها به فعالیت می پردازد.

از سربازی سون تا خرید کارت معافیت ایرانی ها!

خدمت سربازی برای بازیکنان ایرانی هم همواره یک دغدغه بوده؛ در گذشته البته بازیکنان سرباز به راحتی به تیم های لیگ رجحان، چون پاس، ابومسلم، فجر سپاسی و... می رفتند و دوران خدمت سربازی را سپری می کردند، اما از زمانی که این تیم ها به تاریخ پیوستند البته جز فجر سپاسی که این روز ها در لیگ یک حضور دارد بازیکنان ایرانی راه دیگری برای گذران خدمت انتخاب کردند؛ مدرک سازی برای دریافت کارت معافیت که با چالش های زیادی در سال های اخیر همراه بوده است. البته به تازگی سازمان نظام وظیفه برای اینکه پوئنی به فوتبالیست ها بدهد اعلام نموده بازیکنان تیم های لیگ رجحان تا سن 28 سالگی و بازیکنان تیم ملی تا سن 30 سالگی منعی برای خدمت ندارند.

اما حضور سون هیونگ مین در پادگان جزیره ججوی کره جنوبی می تواند یک الگوی خوب برای بازیکنان ایرانی باشد که خدمت سربازی شان از راه می رسد. البته که مجری این ایده خوب باید سازمان نظام وظیفه باشد؛ اینکه بازیکنان سرباز در ماه هایی که بازی نمی نمایند و مسابقات تعطیل است در پادگان حاضر شوند و خدمت نمایند. این حتی می توان با فورجه چند ساله برای فوتبالیست ها همراه باشد و آن ها در یک فرایند چند ساله و در فاصله تعطیلی بازی ها می توانند دوران خدمت خود را سپری نمایند. آموزش فوتبال به بچه های خانواده های سازمان نظام وظیفه و دیگر ارگان های نظامی؛ برگزاری کلاس مربیگری و... البته که هر یک از این فوتبالیست ها توانمندی دیگری جز فوتبال هم دارند که می توانند در دوران خدمت یاری حال کشور باشند. در این صورت هم فوتبالیست ها هم همانند همه شهفرایندان دوران خدمت خود را سپری می نمایند و همه به راحتی می توانند فوتبال نمایند و دیگر به دنبال مدرک سازی نمی فرایند.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 319

به "از سربازی سون تا خرید کارت معافیت ایرانی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سربازی سون تا خرید کارت معافیت ایرانی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید