ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد

به گزارش رپید دانلود، معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد اطلاع داد و گفت: حدود 2.5 میلیون خانوار مشمول خانه های مازاد هستند.

ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد

جهت دریافت خدمات آلاچیق روی پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمود محمودزاده یادآور شد: بیش از 13 میلیون ملک شناسایی شده که حدود 50 درصد املاک مسکونی کشور را شامل می گردد.

وی با بیان این که حدود 2.5 میلیون خانوار مشمول خانه های مازاد هستند به ارسال پیامک به حدود 1.5 میلیون نفر از این خانوار ها اشاره نمود و اضافه نمود: مهلتی را برای پیگیری افرادی که اطلاعات وارده آن ها در سامانه دچار تناقض با واقعیت بوده، معین خواهیم کرد.

وی اعلام کرد: در سامانه فضایی را ایجاد می کنیم تا مردم قادر به ارسال پیامک باشند و طی یکی دو روز آینده خبر نهایی آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس نیز با بیان این که مطمئن هستیم وزارت راه تا سرانجام شهریور بحث خانه های خالی را جمع بندی می نماید، اضافه نمود: تصور می کنم اطلاعات تا چند ماه آینده تکمیل شده و دریافت مالیات بر خانه های خالی اجرایی گردد که در این صورت بازار اجاره را تنظیم خواهد نمود.

وی دریافت اطلاعات جامع و برنامه ریزی های متناسب با ساخت مسکن از سوی وزارت راه را از دیگر دستاورد های اجرایی شدن بانک جامع اطلاعات مسکن دانست و ادامه داد: دولت قصد داشت لایحه ای درباره مالیات بر عایدی تنظیم کند و قرار است با همکاری مجلس این طرح را به نهایت برسانیم. مالیات بر درآمد جزو این طرح است که امیدواریم تا سرانجام سال نهایی گردد.

وی درباره طرح دیگر مجلس برای تنظیم گری بازار مسکن گفت: مصالح ساختمانی و قیمت تمام شده جزء موضوعات کلان اقتصاد است و در این راستا می توان از بازار سرمایه بهره برد. دولت در کنترل قیمت ها تا به امروز پیروز نبوده است؛ با وجود اینکه مصالح ساختمانی تا 100 در صد در کشور فراوری می شوند، اما قیمت آن برای دولت قابل کنترل نبود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 466

به "ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید