کشف ستاره ای 20 برابر عظیم تر از خورشید

به گزارش رپید دانلود، چنین شعله هایی ضمن این که می تواند تاثیر بزرگی روی زمین بگذارد، با طوفان های مغناطیسی در ارتباط است. این طوفان ها ممکن است زندگی روی سیاره ما را دچار فاجعه نمایند.

کشف ستاره ای 20 برابر عظیم تر از خورشید

دریافت تصویر کامل تری از این انفجار ها می تواند به پیش بینی شعله های عظیم در خورشید ما یاری کند

دانشمندان یک ستاره شعله ور عظیم در آسمان پیدا کردند که از خورشید ما 20 برابر عظیم تر است. انفجار شدید روی سطح این ستاره که نسبتا نزدیک است، با یک ابزار جدید در ژاپن دیده شد. چنین شعله هایی ضمن این که می تواند تاثیر عظیمی روی زمین بگذارد، با طوفان های مغناطیسی در ارتباط است. این طوفان ها ممکن است زندگی روزی سیاره ما را دچار فاجعه نمایند.

اما این شعله ها روی خورشید بسیار نادر هستند. به طوری که دانشمندان اقبال زیادی برای مطالعه آن ها ندارند. آن ها به بخش های دیگر کهکشان نظر دارند تا رفتار رمزآلود ستارگان را درک نمایند. دریافت تصویر کامل تری از این انفجار ها می تواند به پیش بینی شعله های عظیم در خورشید ما یاری کند. هم چنین، بعضی فرایند های ناشناخته آن را شرح می دهد، و حتی به ما یاری می نماید درک کنیم چطور به زندگی در دیگر سیارات مرتبط هستند.

کاسوک نامکاتا، نویسنده اول مقاله ای که در مجله جامعه نجوم ژاپن درباره این موضوع منتشر شده می گوید: شعله های خورشیدی انفجار هایی هستند که از سطح ستاره ها، از جمله خورشید ما، نشات می گیرند.

در معدودی از موارد، یک انفجار بسیار عظیم رخ می دهد که به طوفان های عظیم مغناطیسی منجر می گردد که وقتی از خورشید ما ساطع گردد می تواند روی زیرساخت های فناوری زمین تاثیر بگذارد.

این پژوهشگران تلالو های نور را پس از یک هفته اکتشاف آ. دی. شیر کشف کردند. آ. دی شیر یک کوتوله سرخ است که خنک تر از خورشید ماست و شعله های بیشتری دارد. هنگامی که آن ها انتظار داشتند تعدادی انفجار روی سطح آن ببینند، در نخستین شب رصد با یافتن شعله های عظیم شگفت زده شدند.

نامکاتا می گوید: تحلیل های ما از این شعله های عظیم به یافتن اطلاعات بسیار جذابی منجر شد.

گروه پژوهشی او، به طورکلی 12 شعله اختری را روی این ستاره شناسایی نموده اند. روشن ترین آن ها، از شعله های خورشید ما 20 برابر عظیم تر است. این ستاره با یک تلسکوپ 3.8 متری Seimei شناسایی شد. این تلسکوپ متعلق به دانشگاه کیوتو است و بر روی تپه های نزدیک شهر واقع شده است. این پژوهشگران امیدوارند که از آن برای یافتن وقایع فضایی مهم تر و شدیدتر استفاده نمایند.

کازوناری شیباتا، مدیر این پروژه تحقیقاتی می گوید: اطلاعات بیشتر درباره این پدیده ستاره ای مهم، به ما یاری می نماید که شعله های عظیم را پیش بینی نموده و احتمالا طوفان های مغناطیسی که موجب آسیب روی زمین می گردد را ضعیف کنیم.

حتی ممکن به این دریافت هم برسیم که چطور این اتفاقات روی ستاره ها، بر هستی، یا شکل گیری، زندگی روی دیگر سیارات تاثیر می گذارد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 464

به "کشف ستاره ای 20 برابر عظیم تر از خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ستاره ای 20 برابر عظیم تر از خورشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید