کشف ابزار های 700هزارساله

به گزارش رپید دانلود، تاریخچه غنی یونان اخیرا با کشف ابزار های شکار حیرت انگیزی به قدمت هفتصدهزار سال وسعت بیشتری پیدا نموده است.

کشف ابزار های 700هزارساله

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، این ابزار های سنگی باستانی که در یک معدن ذغال سنگ واقع در مگالوپولیس کشف شده اند، نه تنها تاریخچه یونان را 250 هزار سال افزایش داده اند، بلکه درباره تکامل اجداد انسان تبار ما پیش از مهاجرت به شمال اروپا، پنجره جدیدی را گگردده اند.

شهر باستانی مگالوپولیس در منطقه آرکادیا قرار داشت. با کشف اخیر ابزار های سنگی باستانی در معدن ذغال سنگ این شهر، تاریخچه مرتبط با اساطیر و افسانه های یونانی زیر سایه رفته و راز های ارزشمندی درباره انسان تباران باستان، بار دیگر در مرکز توجه قرار گرفته است.

بر اساس گزارش گریک سیتی تایمز، آثار تاریخی که اخیرا در مگالوپولیس کشف شده است، اطلاعات بسیار جدیدی را در اختیار می گذارد. در جریان جدیدترین اکتشافی که در قدیمی ترین محوطه باستان شناسی یونان (به قدمت 700 هزار سال) صورت گرفته است، علاوه بر کشف بقایای گوزن بزرگ الجثه منتقرض شده و تعدادی دیگر از حیوانات، ابزار های سنگی متعلق به دوره پارینه سنگی زیرین (3.3 میلیون تا 300 هزار سال قبل) نیز کشف شد.

این ابزار ها که برای قصابی کردن حیوانات و چیدن گیاهان در حدود 700 هزار سال پیش مورد استفاده قرار می گرفتند، همچنان تیز هستند و گمان می رود که انسان تباران دوره پارینه سنگی زیرین آن ها را فراوری نموده باشند. در صورت تایید نهایی این نتیجه گیری و با کشف بقایای انسان تباران در این مکان، تاریخچه یونان تا 250 هزار سال به عقب بازمی گردد.

قدیمی ترین ابزار هایی که در یونان کشف شده بود به حوالی 500 هزار سال قبل بازمی گردند که در غار پترالونا کشف شده بودند. این ابزار ها به همراه بقایای فسیل شده یک جمجمه انسان باستانی پیدا شده بودند. برای تایید نهایی اکتشاف جدیدی که در مگالوپولیس صورت گرفته است نیز باید بقایای انسان تباران کشف گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1586

به "کشف ابزار های 700هزارساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ابزار های 700هزارساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید