کدام استان های کشور درگیر برف و باران می شوند؟

به گزارش رپید دانلود، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور گفت که بارش پراکنده در برخی استان ها طی امروز و فردا رخ می دهد و احتمال بارش برف در ارتقاعات استان های شمالی کشور پیش بینی شده است.

کدام استان های کشور درگیر برف و باران می شوند؟

طبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز و فردا (26 و 27 مهر) با گذر متناوب امواج کم دامنه ترازهای میانی جو از نوار شمالی کشور در برخی منطقه ها سواحل شمالی، اردبیل و شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده، وزش باد و کاهش نسبی دما انتظار می رود همچنین طی این مدت وزش باد و کاهش دما در شمال غرب قابل توجه است.

روز چهارشنبه (28 مهر) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

شدت بارش طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (28 و 29 مهر) در نوار شرقی اردبیل، گیلان و مازندران رخ خواهد داد همچنین طی روز پنج شنبه (29 مهر) در دامنه های جنوبی البرز واقع دراستان های قزوین، البرز، تهران و سمنان افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (28 و 29 مهر) در سواحل دریای خزر و طی روزهای پنجشنبه وجمعه (29 و 30 مهر) در دامنه های جنوبی البرز و در شمال شرق کشور افزایش وزش باد و کاهش بین 5 تا 10 درجه دماپیش بینی می شود.

از روز پنجشنبه (29 مهر) وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می یابد و در برخی منطقه ها به ویژه درمنطقه زابل احتمال رخداد پدیده گرد و خاک وجود دارد. همچنین روز جمعه (30 مهر) برای پاره ای از منطقه ها نوار شمالیکشور بارش پراکنده و در سایر منطقه ها کشور جوی پایدار پیش بینی می شود.

از امروز تا پنجشنبه (26 تا 29 مهر) خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (28 و 29 مهر) دریای خزر مواج است.

آسمان تهران فردا (27 مهر) صاف، گاهی وزش باد و در بعدازظهر قسمتی ابری با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 25درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (28 مهر) قسمتی ابری، در بعدازظهر نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید باحداقل دمای 15 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا(26 و 27 مهر) اهواز با بالاترین دمای 36 درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای 19 و 17 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان های کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1189

به "کدام استان های کشور درگیر برف و باران می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام استان های کشور درگیر برف و باران می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید