ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

به گزارش رپید دانلود، شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه 500 هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد؛ این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت نفت دولتی ونزوئلا آماده می شود بخشی از تولید نفت خود را که طی ماههای اخیر از بین رفته با تقویت عملیات ترکیب نفت خام در منطقه اصلی تولید نفت کشور یعنی کمربند نفتی اورینوکو از سر بگیرد.

تحریم های آمریکا که از 2019 بر صنعت نفت ونزوئلا اعمال شده مانع واردات رقیق کننده به این کشور شده است. از رقیق کننده ها برای تولید درجات نفت قابل صادرات استفاده می شود. این تحریم ها تعداد مشتریان نفت ونزوئلا و شرکت های کشتیرانی مایل به همکاری با شرکت نفت ونزوئلا را کاهش داده است. در نتیجه صادرات نفت این کشور به پایین ترین رقم از دهه 1940 سقوط کرده و باعث کاهش سنگین تولید نفت این کشور شده است.

آمار داخلی شرکت نفت دولتی ونزوئلا نشان می دهد این کشور در پایان ماه اوت 336 هزار بشکه نفت در روز تولید کرده بود. طبق آمار اوپک، تولید نفت ونزوئلا در سال گذشته میلادی در همین زمان برابر با 933 هزار بشکه در روز بود. صادرات نفت ونزوئلا بزرگترین منبع درآمد خارجی این کشور است.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا 2 هفته پیش عملیات های ترکیب نفت خام را در پالایشگاه پتروسینوونسا پس از ماهها توقف آغاز کرد. ونزوئلا این پالایشگاه را با شرکت نفت ملی چین سهیم است. در حال حاضر روزانه 64500 بشکه نفت خام رقیق شده در این پالایشگاه فرآوری می شود تا 77 هزار بشکه در روز نفت قابل صادرات از آن تولید شود.

شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه 500 هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد. این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.

میعانات گازی مورد نیاز برای رقیق کردن نفت خام فوق سنگین ونزوئلا در روز یکشنبه در یک نفتکش بسیار بزرگ از ایران به بندر خوزه ونزوئلا رسید.

محتوای این محموله وارد شده از ایران هنوز کاملاً تعیین نیست ولی انتظار می رود شرکت نفت ونزوئلا از نفتای سنگین وارد شده به عنوان رقیق کننده برای تقویت تولید استفاده کند.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا با تحویل نفت خام سنگینه مری به مشتریانش در آسیا و اروپا به خاطر کیفیت آن مشکل دارد.

انتظار می رود سه نفتکش دیگر با نام های فارست، فورچون و فاکسون که حاوی سوخت ایران هستند، تا پایان ماه جاری میلادی به ونزوئلا برسند تا کمبود سوخت در این کشور را تعدیل کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 550

به "ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید