هشدار مجدد اتحادیه اروپا به ترکیه: دست اندازی غیر قابل قبول است

به گزارش رپید دانلود، ترکیه اقدام به استقرار یک کشتی تحقیقاتی در آبهای این حوزه که مورد ادعای یونان هستند نموده و با رهبران اروپا جنگ لفظی شدیدی پیدا نموده است.

هشدار مجدد اتحادیه اروپا به ترکیه: دست اندازی غیر قابل قبول است

با ما سفر کنید و با تور سفر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

رهبران اتحادیه اروپا ضمن درخواست از ترکیه برای احترام به آنها، هشدار دادند دست اندازی ترکیه به آبهای یونان کاملا غیرقابل قبول است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، 27 رهبر عضو اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ویدیوکنفرانسی را با یکدیگر با هدف بحث بر سر همه گیری کروناویروس برگزار کردند، اما شارل میشل، رئیس شورای اروپا اظهارکرد، آنها همچنین درباره مناقشه در حوزه دریای مدیترانه نیز به بحث پرداختند.

ترکیه اقدام به استقرار یک کشتی تحقیقاتی در آبهای این حوزه که مورد ادعای یونان هستند نموده و با رهبران اروپا جنگ لفظی شدیدی پیدا نموده است.

یونان و قبرس که مورد حمایت فراوان فرانسه هستند، خواهان برخورد شدیدتر اتحادیه اروپا با ترکیه شده اند و رهبران این اتحادیه قرار است در اجلاس بعدی آنها مجددا به این مساله برگردند.

شارل میشل خاطر نشان کرد: ما عزممان را برای آنکه مورد احترام قرار بگیریم بیان داشتیم و توافق کردیم تا روی دو جهت، یکی جهت مثبت و دیگری جهتی کمتر مثبت کار کنیم.

او گفت: ما راهی روشن را برای همکاری با ترکیه بر سر یک دستور کار مثبت پیشنهاد دادیم. تا کنون ترکیه این راه را انتخاب ننموده است.

وی هشدار داد: ما اقدامات یکجانبه اخیر در حوزه شرق مدیترانه، تحریکات و لفاظی هایی که کاملا غیرقابول قبول هستند را محکوم می کنیم.

شارل میشل تاکید نمود: ما در ماه دسامبر موقعیتی برای بازگشت به این موضوع خواهیم داشت. اشاره او به نشست برنامه ریزی شده اتحادیه اروپا است که طی آن این 27 کشور می توانند روی برخورد تصمیم بگیرند.

در دوم اکتبر رهبران اتحادیه اروپا روی اتخاذ رویکرد به اصطلاح چماق و هویج در قبال ترکیه توافق نموده و تصمیم گرفتند تا نشست بعدی خود در دسامبر قبل از اعمال تحریم علیه ترکیه صبر نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 614

به "هشدار مجدد اتحادیه اروپا به ترکیه: دست اندازی غیر قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مجدد اتحادیه اروپا به ترکیه: دست اندازی غیر قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید