هجوم مردم شانگهای به فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی

به گزارش رپید دانلود، ایرنا نوشت: محدودیت های شدید دولت چین برای ریشه کن کردن موارد ابتلا به ویروس کووید-19 باعث شده تا مواد غذایی بسیاری از ساکنان شانگهای به خاتمه برسد و این موضوع شب گذشته به یک بی نظمی عمومی تبدیل شد.

هجوم مردم شانگهای به فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی

روزنامه انگلیسی دیلی میل در گزارشی به بی نظمی ایجاد شده در شانگهای چین پرداخت و نوشت: بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی این کشور 22 روز تحت قرنطینه شدید قرار داشت. این در حالی است که مقامات بهداشتی درباره شیوع سویه امیکرون می گویند که این سویه به حدی قابل سرایت است که با قرنطینه مسئله ای حل نخواهد شد.

ساکنان شانگهای تنها یکبار در طول شبانه روز اجازه خروج از منزل را داشته تا بتوانند برای خود مواد غذایی بخرند. مقامات بعلاوه بچه ها مبتلا شده به این بیماری را نیز از والدین خود جدا می نمایند تا از شیوع بیشتر آن جلوگیری نمایند.

یک ویدئو شب گذشته منتشر شد که در آن سرپرست حفاظت از کرونا یک سگ گورکی را با بیل تا سرحد مرگ کتک زد زیرا صاحب آن به ویروس کرونا مبتلا شده بود. مقدار ابتلا به ویروس کووید-19 در دومین شهر بزرگ چین در روز آدینه به 23 هزار و 600 نفر رسید.

26 میلیون ساکن شانگهای همچنان درباره کمبود مواد غذایی به علت تعیین نبودن زمان انتها محدودیت های قرنطینه ای معترض هستند. براساس ویدئوهایی که شب گذشته در سایت Weibo به اشتراک گذاشته شد، برای تامین غذا به فروشگاه ها هجوم برده و مواد غذایی را غارت کردند با این حال این ویدئوها از سوی دولت چین حذف و سانسور شد.

جرد نلسون یک وکیل آمریکایی ساکن شانگهای توئیت نموده است که تنها 2 نفر از هر آپارتمان در یک روز اجازه خروج از منزل برای خرید مواد غذایی را دارد. داوطلبان باید لباس های حفاظتی سفیدرنگ به تن نموده و ظرف 2 ساعت کار خرید خود را به انتها برسانند.

وی پیشتر نیز گفته بود که شرایط نگهداری از افراد مبتلا به کرونا در مراکز قرنطینه افتضاح است. نلسون گفته بود که در این مراکز هیچ دوشی وجود ندارد و تمامی توالت ها قابل حمل هستند، آب گرم نیست و البته هیچ گونه حریم خصوصی هم وجود ندارد.

از سوی دیگر بسیاری از سفارش های اینترنتی غذا و کالاهای بهداشتی نیز لغو می گردد. هرچند که گفته می گردد شرایط در نقاط مختلف شهر فرق دارد.

انگهای تقریبا 25 هزار مورد ابتلا به کووید - 19 را در روز یکشنبه گزارش داد.

خیابان های این مرکز اقتصادی 26 میلیون نفری چین در شرایط قرنطینه است و تنها کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی و افرادی با مجوز خاص اجازه تردد در خیابان ها را دارند.

موارد ابتلا به کرونا در شانگهای در مقایسه با بعضی شهرهای مختلف دنیا، رقم پایینی است اما با بدترین شرایط شیوع کووید در چین از زمان شیوع ویروس در شهر ووهان در سال 2019 دست به گریبان است.

این شهر به بستر راهبرد چین تبدیل شده که درصدد آزمایش، ردیابی و قرنطینه مرکزی همه افراد مبتلا به کووید - 19 است تا ریشه توسعه ویروس را بخشکاند.

محدودیت های اعمال شده در شهر شانگهای، تامین مواد غذایی و نیازهای دیگر را با مشکل روبه رو نموده است. بسیاری از سوپرمارکت ها تعطیل شده اند و دسترسی به مراقبت های پزشکی نیز از جمله موارد نگران نماینده است.

دولت چین 38 هزار نیروی یاریی از 15 استان دیگر را برای یاری به انجام آزمایش های تشخیص و انتقال مبتلایان به مراکز قرنطینه به شانگهای اعزام نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1379

به "هجوم مردم شانگهای به فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم مردم شانگهای به فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید