هتل هیتلر؛ بزرگترین بنای تفریحی دنیا

به گزارش رپید دانلود، هتل پرورا (Hotel Prora) که به هتل هیتلر شهرت یافته، بزرگ ترین هتلی است که تا به امروز ساخته شده است. این هتل نماد رویاپردازی های هیتلر پیش از جنگ جهانی دوم است. با خبرنگاران همراه باشید.

هتل هیتلر؛ بزرگترین بنای تفریحی دنیا

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

هتل هیتلر با 10000 اتاق بزرگ ترین بنایی است که تا امروز به منظور کاربردهای تفریحی ساخته شده و فاصله هریک از اتاق های این هتل تا دریا تنها حدود 5 کیلومتر است. عظمت این هتل به اندازه ای است که تنها با عکس های هوایی می توان نمای کامل آن را به تصویر کشید و قدم زدن در امتداد آن 1 ساعت زمان می برد.

این هتل شامل 100 بلوک به هم پیوسته است که هر یک دارای 100 اتاق مجزا و ده ها راهرو است که طول آن ها به بیش از یک مایل می رسد. این بنا در امتداد قوس سواحل شنی جزیره روژن (island of Rugen) در دریای بالتیک ساخته شده و از زمان ساخت آن هیچ گردشگری توفیق اقامت در آن را نداشته است.

ساخت این هتل را شاید بتوان به نوعی پاسخ هیتلر به مجموعه های تفریحی بوتلین دانست. مجموعه های تفریحی بوتلین به ابتکار بیلی بوتلین (Billy Butlins) در انگلستان بنا شدند که هدف آن ها ایجاد مراکز تفریحی برای اقشار کم درآمد جامعه بود. اما تکمیل ساخت این هتل با شروع جنگ جهانی دوم توسط هیتلر به فراموشی سپرده شد. امروزه برنامه هایی برای نوسازی بخش هایی از این هتل وجود دارد، اما این نگرانی هم هست که احیای آن، این بنا را به نمادی برای نئونازی های (Neo-Nazis) عصر حاضر بدل کند.

یورگن روستوک از بنیان گذاران مرکز اسناد پرورا در این باره می گوید:

هتل پرورا به عنوان نمادی از قدرت رژیم نازی در توسعه برنامه های تفریحی ساخته شده و از آن به عنوان ابزاری در جهت تبلیغات رژیم نازی استفاده می شد.

شکوه این بنا که دارای مدرسه، بیمارستان، سینما و اسکله ای (که تا به امروز فعال است) به حدی بود که مردم محلی از آن با نام کلوسوس (غول پیکر) یاد می کردند. از برنامه های تفریحی آینده هیتلر برای اسکله این بنا، انتقال کارگران آلمانی به جزایر قناری با کشتی های کروز بود که مسئولیت آن به دوست فاشیت هیتلر ژنرال فرانکو واگذار شده بود. این ساختمان پاسخی به هتل های بوتلین بود که از سال 1936 در انگلستان ساخته می شدند. اتاق خواب های این هتل، مجهز به سیستم گرمایش مرکزی و منظره رو به دریا بود در حالی که بهترین ساختمان های بوتلین انگلیسی ها در آن موقع کلبه های ییلاقی کوچک بود. اما رویای هیتلر برای ارائه برنامه های تفریحی به حامیانش، با حمله به لهستان و اختصاص منابع کشورش به جنگ به دست فراموشی سپرده شد. قدم زدن در این هتل، با درهایی که با وزش باد دائما در نوسان هستند یادآور هتل فیلم ژانر وحشت درخشش (The Shining) اثر استنلی کوبریک است.

با انتها جنگ جهانی دوم، جزیره روژن به روسیه واگذار شد و دولت وقت شوروی تصمیم به منهدم کردن این بنا گرفت اما وسعت این هتل به حدی بود که آن ها را متقاعد کرد که دینامیت کافی برای منفجر کردن این بنا در اختیار ندارند و هتل پرورا با کاربری پایگاه تانک و توپخانه در اختیار آلمان شرقی نهاده شد. بدین ترتیب هیچ گردشگری تا به امروز شانس اقامت در این بنا را نداشته است. نظرتان درباره این هتل چیست؟

منبع: کجارو / mirror.co.uk
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 94

به "هتل هیتلر؛ بزرگترین بنای تفریحی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل هیتلر؛ بزرگترین بنای تفریحی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید