نکاتی برای سفر راحت با اتوبوس همراه بچه ها

به گزارش رپید دانلود، به همراه بردن بچه ها در تمامی مسافرت ها یک معضل برای پدر مادرها محسوب می گردد. گریه، بی خوابی، اذیت و سروصدا از جمله مسائل مشترک پدرمادرها در طول سفر با فرزندان کوچکشان است. اما با توجه به یک سری اصول راحت می توان سفر با بچه ها را به شکلی جذاب و بی دردسرتری سپری نمود تا نه تنها والدین بلکه همسفران نیز اذیت نشوند. در این نوشتار می توانید اطلاعات و پیشنهادهایی برای سفر همراه با بچه ها را مطالعه نمایید.

نکاتی برای سفر راحت با اتوبوس همراه بچه ها

تصور کنید که بلیط اتوبوس شیراز تهران را خریداری نموده اید و سوار اتوبوس شده اید. از مهم ترین اصولی که در سفر با اتوبوس باید رعایت شوند احترام به مسافران دیگر، آرام صحبت کردن، رعایت بهداشت و همچنین معطل نکردن افراد در توقف های اتوبوسی است. اما بچه ها در دنیای ساده و بی قانون خود سر می نمایند و نمی توان این اصول را به آن ها تحمیل کرد. حال باید چه اقدامی انجام داد؟ با ما همراه باشید.

تکنیک هایی برای سفر راحت با اتوبوس همراه بچه ها

در ادامه می خواهیم به یک سری از مهم ترین اقداماتی که باید در سفر با بچه ها از آن ها مطلع باشید بپردازیم.

ایمنی حرف اول را می زند

درصورتی که کودک آن قدر عظیم شده که می تواند به تنهایی روی جایگاه اتوبوس بنشیند باید برای او نیز بلیط اتوبوس جداگانه بخرید. والدین باید پس از سوار اتوبوس شدن کودک را روی جایگاه مستقر نموده و سپس حتما کمربند ایمنی او را ببندند. اگر کودک در طول سفر خواست که از جایگاه خارج گردد تا حد امکان این اجازه را به او ندهید چراکه کار خطرناکی است. برای جلوگیری از کسل شدن یا قهر کردن کودک باید در زمان هایی که اتوبوس متوقف می گردد حتما به همراه کودک از اتوبوس خارج شده، قدم بزنید و اجازه بدهید کمی بدود. در صورتی که قصد سفر به اصفهان را دارید به شما توصیه می گردد که حتما مقاله راهنمای سفر به اصفهان با اتوبوس را مطالعه نمایید تا با مطلعی بیشتر برای این سفر آماده شوید.

سرگرمی را از قلم نیاندازید!

اگر سفری طولانی را در پیش دارید حتما باید سرگرمی برای کودک درنظر داشته باشید. اگر در سرگرم کردن کودک خود مشکل دارید می توانید بلیط اتوبوس را برای شب خریداری نمایید تا کودک بیشتر بخوابد. در غیر این صورت با اسباب بازی می توانید او را سرگرم و خرسند نگه دارید بنابراین اسباب بازی موردعلاقه و سرگرم نماینده کودک را همراه داشته باشید. به عنوان مثال مدادرنگی و دفتر، عروسک های بی صدا و غیره.

خوراکی های خوشمزه

اگر اتوبوس انتخابی شما پذیرایی داشته باشد می توانید برای میان وعده کودک میوه که برای بچه ها مفید است را در نظر داشته باشید. اما در صورتی که اتوبوس از این امکانات برخوردار نباشد والدین باید به اندازه کافی برای بچه ها خود خوراکی های سالم و همچنین موردعلاقه کودک را تدارک ببینند. در این صورت هم گرسنگی کودک برطرف شده و هم برای چند دقیقه سرش گرم می گردد. میوه های خشک، آجیل و غذاهای سبک گزینه های خوبی هستند. سعی کنید از خوراکی های ناسالم و شور دوری کنید تا احتمال حال تهوع و همچنین تشنگی زیاد را به حداقل برسانید.

حتما آب همراه داشته باشید

نوشیدن آب آن هم درباره بچه ها در حال سفر موضوع بسیار مهمی است. به همین دلیل باید حتما برای کودک آب کافی همراه داشته باشید. البته زیاده روی در آب نوشیدن هم باعث دردسرتان می گردد چراکه توالت رفتن در سفر با اتوبوس راحت نیست بنابراین حواستان به میزان آب مصرفی کودک باشد.

شانس تماشای طبیعت را از دست ندهید

حتما پرده اتوبوس را کنار جمع کنید تا کودک بتواند بیرون را تماشا کند و از قلم نیاندازید که در توقف ها با کودک قدم بزنید. این یک فرصت خوب برای آشتی با طبیعت و حس کردن آن برای کودک و دور کردن او برای چند ساعت از زندگی شهری و تکنولوژی است. به عنوان مثال در سفر با اتوبوس به مشهد می توانید به همراه کودک خود از پنجره طبیعت را تماشا نمایید و زمانی که اتوبوس توقف می نماید حتما در قدم زدن یا دویدن او را همراهی کنید.

مقالات مرتبط : راهنمای سفر زمینی به مشهد با اتوبوس

تعویض پوشک کودک در اتوبوس!!!

به منظور رعایت حقوق سایر مسافران کارهایی مثل تعویض پوشک کودک را به هیچ عنوان در اتوبوس انجام ندهید. شما می توانید برای تعویض پوشک از توقف های اتوبوس استفاده نمایید.

حالت تهوع کودک در اتوبوس

یکی از معمول ترین مسائل سفر بچه ها در سفر با اتوبوس حالت تهوع است. برای جلوگیری از این مشکل استفاده از قرص های ضد تهوع بهتری کار ممکن است. هرچند این قرص ها ضرری ندارند اما بهتر است پیش از مصرف حتما با پزشک مشورت نمایید. درصورتی که کودک شما همواره در سفر زمینی دچار تهوع می گردد به هیچ عنوان نگذارید به کتاب، تبلت و گوشی خیره بماند.

تنظیم خواب کودک

قبل تر ذکر کردیم که بهتر است بلیط اتوبوس خود را برای شب خریداری کنید تا کودک در اتوبوس بخوابد. به منظور اینکه کودک در اتوبوس راحت و سریع بخوابد می توانید پیش از سفر او را کاملا خسته کنید. به عنوان مثال می توانید اجازه ندهید که صبح روز سفر یا بعد از ظهر آن بخوابد یا حتی چرت بزند. با استفاده از این اقدامات می توانید خواب او را تنظیم نموده و همچنین مانع از کلافگی او در سفر شوید. از همراهی شما ممنونیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 949

به "نکاتی برای سفر راحت با اتوبوس همراه بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای سفر راحت با اتوبوس همراه بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید