نشت گاز مونوکسید در سالن نمایشی در خیابان شریعتی

به گزارش رپید دانلود، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نشت گاز مونوکسید کربن در یک سالن نمایش اطلاع داد.

نشت گاز مونوکسید در سالن نمایشی در خیابان شریعتی

سیدجلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: ساعت 21:10 دقیقه امشب یک مورد حادثه نشت گاز مونوکسید کربن در یک ساختمان در خیابان شریعتی خیابان ملک یه سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. ایستگاه شماره 73 به محل حادثه اعزام شد.ایستگاه در مدت زمان سه دقیقه به محل رسید.

وی ادامه داد: آتش نشانان در محل مشاهده کردند که محل حادثه یک ساختمان ده طبقه و اداری است که در طبقه منفی یک آن سالن تئاتر واقع شده است. ظاهراً در همین زمان نیز در محل در حال اجرای برنامه نمایش بودند.

وی با بیان اینکه در پی بد شدن حال چند نفر با آتش نشانی تماس گرفته شده بود گفت: نیروها که به محل رسیدند بلافاصله آنالیز های لازم را شروع کردند. پس از انجام آنالیز های لازم تعیین شد یک موتورخانه در مجاورت این سالن نمایش واقع شده که داخل محل مونوکسید کربن منتشر شده است. بخشی از این گاز به داخل سالن نمایش نیز نفوذ نموده بود.

وی ادامه داد: با احتیاط کامل نمایش متوقف شد و افراد حاضر در محل که بیش از 70 نفر بودند به بیرون منتقل شدند. در آنالیز ها تعیین شد که نقص در عملکرد موتورخانه و به خصوص در دودکش ها باعث فراوری و انتشار این گاز شده است.

وی گفت: اطلاع رسانی دیرتر می توانست شرایط را وخیم تر کند.

ملکی گفت: حدود یک سال و نیم است که مراکز تجمعی به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل بودند. حالا که دوباره شروع به فعالیت کردند این نگرانی وجود دارد که ایمنی وسایل گرمایشی به درستی آنالیز نشود. اولا که اماکن اینچنینی نباید در طبقات منفی باشد، اما به غیر از این مسئله حتما باید به نکات ایمنی نیز توجه کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1242

به "نشت گاز مونوکسید در سالن نمایشی در خیابان شریعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشت گاز مونوکسید در سالن نمایشی در خیابان شریعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید