ماکرون از پیامبر اسلام و مسلمانان عذرخواهی کند

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان عذرخواهی امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه از ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و مسلمانان را خواستار شد.

ماکرون از پیامبر اسلام و مسلمانان عذرخواهی کند

بر اساس این گزارش، علی القره داغی همچنین از رئیس جمهور فرانسه خواست قانونی را جهت جرم انگاری توهین به اسلام و مقدسات دینی تصویب نماید.

القره داغی در صفحه توئیتر خود اظهارات ماکرون در گفتگو با الجزیره را گامی به سمت اعتدال برشمرد اما در عین حال آن را برای برطرف آنچه سخنان اولش بر قلوب مسلمین برجا گذاشت کافی ندانست.

وی نوشت: سخنان ماکرون در گفتگو با شبکه الجزیره گامی به سمت اعتدال بود اما این اقدام برای برطرف کردن تأثیراتی که اظهارات اولش بر قلب مسلمانان داشت، کافی نیست.

القره داغی افزود: ما از ماکرون انتظار داریم که با شجاعت و به صراحت از ساحت نبی مکرم حضرت محمد (ص) و همه مسلمانان عذرخواهی کند و با آغاز یک گفتگوی سازنده و جدی قوانینی را برای جرم انگاری و ممنوعیت توهین و تحقیر علیه اسلام تصویب نماید.

ماکرون روز شنبه در گفتگو با شبکه خبری الجزیره قطر گفته بود که احساسات مسلمانان در قبال کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام را درک می کند، البته وی صراحتاً توهین به اسلام را رد نکرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 637

به "ماکرون از پیامبر اسلام و مسلمانان عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون از پیامبر اسلام و مسلمانان عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید