ماجرای فیلم دست کاری هسته معاملات بورس چیست؟

به گزارش رپید دانلود، سرپرست مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه تاکید نمود: هیچگاه عمدی در عملکرد هسته معاملات و اختلال ایجاد نمی گردد، بلکه اشکالات فنی، بخشی از ذات فعالیت های مبتنی بر IT است و همیشه در همه جای جهان این سیستم ها با اختلال روبرو می شوند.

ماجرای فیلم دست کاری هسته معاملات بورس چیست؟

فیلمی در چند روز گذشته فیلمی با موضوع احتمال دست کاری هسته معالات در فضای مجازی منتشر شد و در این ارتباط حامد سنجری، گفت: رشد بی سابقه بازار سرمایه کشور افزایش بار هسته معاملات را در پی داشت و باوجود مسائل ناشی از تحریم اقدام های کوتاه مدت و بلند مدت گسترده ای با هدف رفع اختلال هسته معاملات انجام شد. اما با توجه شرایط و همچنین باگ های ذاتی حوزه فعالیت های مبتنی بر آیتی، رفع حداکثری مسائل زمان بر است.

وی افزود: در این شرایط فیلمی با موضوع احتمال دست کاری هسته معالات در فضای مجازی منتشر شد که به هیچ عنوان مطالب طرح شده در آن صحت نداشت. پس از انتشار این فیلم و ادعای دستکاری هسته معاملات، مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه موضوع را پیگیری و آنالیز های لازم را انجام داد.

حامد سنجری افزود: آنالیز این مرکز نشان می دهد در سیستم شبکه اینترنت بعضی ISP ها به سمت سرور ایزی تریدر حدود 30 دقیقه اختلال وجود داشت.

سرپرست مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه افزود: این اختلال باعث شد ترافیک داخل شبکه ایران و فعالیت بعضی از اپراتور های اینترنتی کشور محدود گردد، اما در این نوع اختلال درصورت استفاده از vpn جهت ارتباط شبکه ای سامانه (ایزی تریدر) تغییر پیدا می نماید و مشکل ارتباطی رفع می گردد.

وی ضمن تاکید براینکه این موضوع هیچ ارتباطی با هسته معاملات و اقدام عمدی ندارد، از همه ذینفعان بازار سرمایه درخواست کرد نسبت به موارد تخصصی و مسائل ناشی از حوزه آیتی با احتیاط اظهارنظر نمایند و گفت: به هیچ عنوان و در هیچ زمانی عمدا در عملکرد هسته معاملات اختلال ایجاد نمی گردد و امیدوارم افراد با تهمت زدن و تشویش اذهان عمومی اعتماد مردم به بازار سرمایه را خدشه دار ننمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 499

به "ماجرای فیلم دست کاری هسته معاملات بورس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فیلم دست کاری هسته معاملات بورس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید