تور سریلانکا: فضاپیمای بپی کلمبو از کنار عطارد گذشت

به گزارش رپید دانلود، روز گذشته یک فضاپیما حامل دو مدارگرد متعلق به اروپا و ژاپن هنگام گذر از کنار کوچک ترین سیاره منظومه شمسی از آن عکاسی کرد.

تور سریلانکا: فضاپیمای بپی کلمبو از کنار عطارد گذشت

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا سریلانکا دیدن کنید.

فضاپیمای بپی کلمبو برای نخستین بار ساعت 19:34 دقیقه به وقت آمریکا از فاصله 200 کیلومتری عطارد گذشت. این کاوشگر طی فرایند گذر از کنار سیاره اطلاعات علمی جمع آوری و عکاسی کرد تا آنها را به زمین بفرستد.

فضاپیمای مذکور در اکتبر 2018 میلادی به فضا پرتاب شد و قرار است در کل 6 بار از کنار عطارد بگذرد و در دسامبر 2025 میلادی وارد مدار سیاره گردد.

طی این مأموریت در واقع دو کاوشگر در مدار عطارد قرار می گیرد که یکی از آنها مدار گرد متعلق به آژانس فضایی اتحادیه اروپا است.

علاوه برآن مدارگرد مگنتوسفر عطارد به نام میو هم در مدار سیاره قرار می گیرد که به سازمان فضایی ژاپن تعلق دارد. این مدارگردها در شرایط فعلی خود در ماژول ترانسفر مرکوری قرار دارند و در 2025 مأموریت های خود را شروع می نمایند.

هنگامیکه فضاپیمای بپی کلمبو به میزان کافی به عطارد نزدیک گردد، ماژول ترانسفر مرکوری از آن جدا می گردد و دو مدارگرد فعالیت خود را شروع می نمایند.

دو مدارگرد یک سال صرف جمع آوری داده ها می نمایند تا به محققان یاری نمایند به درک بهتری از این سیاره کوچک و مرموز دست یابند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1149

به "تور سریلانکا: فضاپیمای بپی کلمبو از کنار عطارد گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سریلانکا: فضاپیمای بپی کلمبو از کنار عطارد گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید