عکس ، کشف یخچال چند هزارساله در بنای رومی شگفت انگیز!

به گزارش رپید دانلود، باستان شناسان در حال حفاری در قلعه لژیونر رومی نووا یک یخچال باستانی را کشف کردند.

عکس ، کشف یخچال چند هزارساله در بنای رومی شگفت انگیز!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، نووا یک قلعه لژیونر رومی در امتداد مرز امپراتوری بود که بخشی از Limes Moesiae در امتداد دانوب در Pametnicite در شمال بلغارستان را تشکیل می داد.

در سال 86 پس از میلاد، استان Moesia تقسیم شد و نووا به همراه Durostorum به یکی از دو پایگاه لژیونر در مرزهای Moesia Inferior تبدیل شدند.

این قلعه برای اولین بار در قرن اول پس از میلاد ساخته شد و به عنوان پایگاه عملیاتی برای لشکرکشی های رومی ها علیه قبایل بربر در طول جنگ های داکیه تراژان در اوایل قرن دوم پس از میلاد و در طول لشکرکشی های موریس در بالکان در دوره بیزانس در قرن ششم تا هفتم پس از میلاد استفاده شد.

در چند دهه گذشته، این قلعه به وسیله محققانی از لهستان و بلغارستان، با پروژه فعلی به وسیله پروفسور پیوتر دایکزک از دانشگاه ورشو حفاری شده است.

در طول حفاری های این فصل، تیم یک ظرف ساخته شده از صفحات سرامیکی را پیدا کردند که در زیر زمین فرو رفته بودند و ساکنان قلعه از آن به عنوان یخچال برای نگهداری مواد غذایی استفاده می کردند.

در داخل ظرف، تیم تکه هایی از ظروف سرامیکی و تکه های استخوان پخته شده کوچک، علاوه بر زغال چوب و کاسه ای پیدا کردند که به نظر تیم ممکن است وسیله ای برای دور کردن حشرات بوده باشد.

در اوایل امسال، باستان شناسان در نووا نیز گنجینه ای از سکه ها را یافتند که از دوره یورش گوت ها در اواسط قرن سوم پس از میلاد تا شروع سلطنت کنستانتین کبیر و بعلاوه کل آن در طبقات قرار داشت. رشته هایی از دیوارها و بقایای یک خانه رومی حاوی کورن ها، وزنه های ماهیگیری و قطعات ظروف سرامیکی نیز یافت شدند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1478

به "عکس ، کشف یخچال چند هزارساله در بنای رومی شگفت انگیز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف یخچال چند هزارساله در بنای رومی شگفت انگیز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید