شیراز، یکی از نامزدهای نهایی دومین مرکز جوانان جهان اسلام

به گزارش رپید دانلود، شهرهای شیراز و پوتراجایای مالزی گزینه های نهایی انتخاب به عنوان دومین مرکز جوانان جهان اسلام هستند که در صورت عمل به تعهدات پس از تصویب وزرا، یکی یا هر دوی آنها به عنوان مرکز جوانان جهان اسلام 2017 معرفی خواهند شد.

شیراز، یکی از نامزدهای نهایی دومین مرکز جوانان جهان اسلام

یاسر سلیمی نائب رئیس مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی گفت:

قرار است در سومین اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همکاری های اسلامی، دومین مرکز جوانان جهان اسلام به طور رسمی اعلام شود. شهرهای شیراز و پوتراجایای مالزی گزینه های نهایی انتخاب به عنوان دومین مرکز جوانان جهان اسلام هستند. تصویب راهبرد مشترک سازمان همکاری های اسلامی در حوزه جوانان و امضای تفاهم نامه میزبانی مرکز جوانان جهان اسلام از دیگر برنامه های این اجلاس است.

وی در ادامه اضافه نمود که از دیگر برنامه های سومین اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همکاری های اسلامی می توان به تصویب برنامه بین المللی مرکز جوانان جهان اسلام و مدل بین المللی سازمان همکاری اسلامی به عنوان فعالیت های برنامه عمل مشترک جوانان سازمان همکاری اسلامی 2018-2017 و تقدیر از شهرداری مشهد برای میزبانی چهارمین مدل بین المللی سازمان همکاری اسلامی در اکتبر 2016 اشاره کرد.

نائب رئیس مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی با اشاره به حضور جوانان در این اجلاس گفت:

30 نفر کننده جوان از سه گروه منطقه ای سازمان همکاری اسلامی (عربی، آسیایی و آفریقایی) نیز برای تقویت مصاحبه میان دولت و جامعه مدنی به عنوان مهمان در اجلاس شرکت و پیشنهادهای خود را به اجلاس وزرا ارائه می کنند.

وی اضافه نمود که سومین اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همکاری های اسلامی 5 تا 7 اکتبر 2016 (14 تا 16 مهرماه) در استانبول با همکاری مجمع جوانان کنفرانس اسلامی برای گفت وگو و همکاری و فدراسیون ورزشی همبستگی اسلامی برگزار می شود. موضوع اصلی سومین اجلاس توانمندسازی جوانان برای صلح، همبستگی و توسعه و راهبردهای موثر برای دستیابی به اصول و اهداف برنامه عمل 2025 سازمان همکاری اسلامی در حوزه جوانان و ورزش است.

سلیمی در انتها با اشاره به اهمیت حضور وزیر ورزش و جوانان در این اجلاس گفت که از دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان ایران نیز جهت شرکت در این اجلاس دعوت شده است که انتظار می رود با توجه به میزبانی دو برنامه مهم مرکز جوانان اسلام 2017 و چهارمین مدل بین المللی سازمان همکاری اسلامی از طریق ایران، در رأس هیئتی عالی رتبه در آن شرکت کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1313

به "شیراز، یکی از نامزدهای نهایی دومین مرکز جوانان جهان اسلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیراز، یکی از نامزدهای نهایی دومین مرکز جوانان جهان اسلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید