سفر مقرون به صرفه ، راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفر

به گزارش رپید دانلود، بدون شک یکی از مسائلی که همیشه در طول سفر و قبل از آن برای ما اهمیت دارد، هزینه های سفر و داشتن سفر مقرون به صرفه است. اینکه تصمیم بگیریم به کجا برویم و چه مدت در آنجا اقامت کنیم و اصلا با چه وسیله ای سفر کنیم، همه و همه نسبت مستقیمی با هزینه های سفر دارند و فارغ از اینکه شرایط مالیمان در چه شرایطی باشد، تمایل داریم که هزینه های خود را تاحد امکان کاهش دهیم. اما چگونه و چه راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفرتان وجود دارد؟ پاسخ به این سوال را در خلال این مطلب خواهید یافت. پس تا سرانجام با ما و خبرنگاران همراه باشید تا در ادامه پنج روش بسیار کاربردی و نکاتی برای کاهش هزینه در سفر را برای به حداقل رسیدن هزینه ها و استفاده بهینه از بودجه تان را معرفی کنیم.

سفر مقرون به صرفه ، راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفر

تهیه یک کتاب راهنمای بسیار مفید

یکی از تجربه هایی که معمولا در سفرها برای همه مان پیش آمده است، این است که باتوجه به نا آشنا بودن مان به راحتی سرمان کلاه میگذارند. اما اگر کتابی وجود داشته باشد که ما را بعنوان مثال از قیمت های واقعی حمل و نقل مطلع کند و یا رستوران ها و هتل های مطابق بودجه مان را معرفی کند، بدون شک یکی از راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفرتان و سفر مقرون به صرفه می باشد که از آن استقبال خواهیم کرد. بخصوص وقتی متوجه شویم که این کتاب علاوه بر آنچه گفته شد، مراکز خریدی با قیمت های مناسب تر را نیز در اختیارمان قرار میدهد، برای تهیه آن اندکی درنگ نخواهیم کرد. این کتاب با اطلاع از روزهای رایگان بازدید از موزه ها و گالری ها نیز ما را در راستای ذخیره سازی پولمان یاری میرساند. پس اگر میخواهید در سفرها کلاه سرتان نرود و با کم ترین هزینه بیش ترین لذت را ببرید، همین حالا به فکر تهیه این کتاب بسیار کاربردی باشید.

باید کمی بیشتر در بازار گشت

برای داشتن سفر مقرون به صرفه، بدون شک همه ما باید از مراکز خرید و بازارهای اطراف منزل مان شناخت داشته و میدانیم که برای کاهش هزینه هایمان باید از کجا خرید کنیم. البته مسلما با توجه به مدت کوتاه سفر، چنین شناختی در رابطه با مکان اقامتمان امکان پذیر نیست. اما با صرف کمی وقت و البته جستجو میتوانیم به شناختی نسبی دست یافته و هزینه های اقامت و رفت و آمد مان را تا حد امکان کم کنیم. فقط کافی است بجای خرید از اولین مغازه، کمی بگردیم و قیمت ها را با هم مقایسه کنیم. با این کار دیگر مطمئن می شویم که سرمان کلاه نرفته و میتوانیم بسان محل سکونت خود منطقه اقامتمان را تقریبا بشناسیم.

اقدام به تهیه کارت تخفیف

شاید تجربه استفاده از این کارت ها را داشته باشید. مثلا کارت هایی که در زمان دانش آموزتان برای بازدید از شهربازی ازطرف مدرسه دریافت میکردید. کارت هایی که در حین سفر نیز با ارائه آن ها به محل اقامت و یا اماکن تفریحی، شامل درصد های قابل توجهی از تخفیف شوید. معمولا این کارت ها را ر اختیار جوانان زیر 26 سال و یا افراد کهنسال و بازنشسته قرار می دهند که گاهی فقط در یک منطقه و یا شر خاص اعتبار داشته و گاهی نیز اعتبار بین المللی دارد. بعنوان مثال می گردد از کارت های خوابگاه های بین المللی (Hostelling International) یا YHA یاد کرد که نمونه بین المللی این کارت ها است. ضمناً این را هم خاطر نشان کنم که معمولا برای تهیه این کارت ها در ابتدا باید هزینه ای پرداخت کنید ولی با چند بار استفاده از آنها به این نتیجه خواهید رسید که ارزشش را داشته است و برترین راهکار برای سفر مقرون به صرفه است.

عدم خرید و دریافت سرویس در منطقه ها توریستی

حتما تا به امروز حین سفر هایتان با منطقه ها توریستی زیادی روبرو شده اید که امکاناتی بسیار لوکسی از جمله: هتل ها، رستوران ها و مراکز فروش را در اختیارتان قرار داده اند. اما در عوض چنین سرویس هایی پول زیادی هم پرداخت نموده اید که احتمالا تا مدتها در خاطرتان مانده است. اما اگر بجای استفاده کردن از آن امکانات، کمی سختی به خودتان میدادید و برای خرید سوغاتی یا مایحتاج سفر خود به منطقه های کمی دورتر میرفتید، چنین اتفاقی نمیوفتاد. چه بسا میتوانستید همان غذا ها و سرویس ها را با قیمت های خیلی پایین تری دریافت کنید. پس زین پس به محلی های منطقه بیشتر توجه کنید تا هم خودتان سود برده و هم عوایدی را نیز به آنها برسانید. با این کار با یک تیر دو نشان را همزمان زده و با گران فروشی نیز مبارزه خواهید کرد و از موثرترین نکاتی برای کاهش هزینه در سفر می باشد.

پیدا کردن محل اقامت خود به وسیله شبکه کوچ سرفینگ (Couchsurfing)

از آنجاییکه معمولا هزینه محل اقامت رتبه یک هزینه ها را از آن خود میکند، پیدا کردن راهی برای سفر مقرون به صرفه و کاهش یافتن آن ها بسیار حائز اهمیت است. حال وقت آن رسیده که شما را با شبکه ای سراسری آشنا کنیم تا با یاری و واسطه قرار دادن آن به این مهم دست یابید. این شبکه که اتفاقه رایگان هم هست، کوچ سرفینگ (Couchsurfing) نام دارد و در واقع واسطه ای است میان کسانی که بدنبال مکانی برای اقامت هستند و کسانی که مکانی را برای اقامت دیگران دارند. ضمناً کوچ سرفینگ علاوه برکاهش هزینه هایتان باعث تقویت درک بین المللی افراد، تبادل فرهنگی و دوستی پایدار آنها نیز خواهد شد. البته امروزه با رشد تکنولوژی اینگونه شبکه ها بسیار زیاد شده اند. مثل شبکه هایی که برای آگهی های شما و کسانی که به آن آگهی احتیاج دارند، فعالیت مینمایند. یا حتی برای حمل و نقل شما و رانندگان که احتمالا با همه آنها آشنا هستید و میدانید که چقدر استفاده از آنها میتواند به صرفه باشد. با این تفاسیر احتمالا به این فکر افتاده اید که در سفر بعدی تان حتما موارد گفته شده را برای امتحان هم که شده رعایت نمایید و امیدواریم که هزینه هایتان با رشد چشم گیری کاهش یابند و لذت سفرتان را دوچندان نمایند و پولتان را در جایی دیگر نیز بتوانید خرج کنید و سفر مقرون به صرفه را تجربه کنید.

امید است با نگارش این مطلب نقشی در مطلعی رسانی به شما ایفا نموده و موجبات شادی و رضایت شما عزیزان و خوانندگان همواره همراه خبرنگاران را فراهم آورده باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1519

به "سفر مقرون به صرفه ، راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مقرون به صرفه ، راهکارهایی بسیار موثر برای کاهش هزینه های سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید