سدهای خراسان رضوی به پهنه های گردشگری تبدیل می گردد

به گزارش رپید دانلود، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تبدیل سدها و بندهای استان به فضاها و تاسیسات گردشگری اطلاع داد.

سدهای خراسان رضوی به پهنه های گردشگری تبدیل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر امروز دوشنبه 16 تیرماه 1399 در جلسه کمیته توریستی آب استان که در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار گردید، با اعلام این خبر اضافه نمود: بر اساس تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی سدهای استان به عنوان قابلیت ها و ظرفیت های توریستی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

او ادامه داد: بر اساس تفاهم اجرا شده بین اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایعدستی استان و شرکت آب منطقه ای سدها و بندهای دارای ظرفیت جذب توریست از جمله سد فریمان، سد درونگر، سد سلامی و سایر سدها و بندهای استان به فضای توریستی تبدیل خواهند شد.

مکرمی فر توضیح داد: توریستان با توجه به تنوع فضاها و ظرفیتهای سرمایه گذاری که در این مناطق ایجاد خواهد شد، امکان بازدید خواهند داشت.

مکرمی فر یادآور شد: در استان خراسان رضوی بیش از 20 سد و بند با ظرفیت های توریستی وحود دارد که در حال برنامه ریزی برای استفاده بیشتر از آن ها در راستای توسعه توریستی هستیم.

هم چنین محمد علایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در این جلسه گفت: در طرح های توریستی تأسیسات آبی حراست از آثار باستانی و حفظ و پایداری شرایط زیست محیطی باید بطور کامل توسط سرمایه گذاران مورد توجه قرار گیرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 438

به "سدهای خراسان رضوی به پهنه های گردشگری تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سدهای خراسان رضوی به پهنه های گردشگری تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید