ساعات کار ادارات آذربایجان شرقی به روال عادی باز می گردد

به گزارش رپید دانلود، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش مراجعات اداری در روز های پایانی سال، از بازگشت ساعات کار ادارات استان به روال عادی از روز شنبه خبر داد.

ساعات کار ادارات آذربایجان شرقی به روال عادی باز می گردد

به گزارش خبرنگار،محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، گفت: دستگاه های اجرایی و خدمات رسان ضمن رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن محیط های عمومی، اقدامات لازم را برای کاهش مراجعات اداری انجام دهند.

او با قدردانی از تلاش های جامعه پزشکی و پرستاری، دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همه دستگاه های خدمات رسان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: همه تلاش ها در شرایط فعلی باید صرف پیشگیری از شیوع بیماری و رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی از سوی مردم و خانواده ها شود.

او افزود: موضوع کرونا یک موضوع چندوجهی است و در تصمیم گیری های مربوط به این بحث، تمام ابعاد آن باید در نظر گرفته شود.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان این که همه دستگاه ها باید پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی در شرایط کنونی باشند، افزود: اطمینان داریم که با تلاش جامعه پزشکی و پرستاری و همکاری و هم فکری سایر دستگاه ها می توانیم در کمترین زمان این مشکل را حل کنیم.

او با تأکید بر ضرورت آمادگی بیشتر برای مواجهه با فرایند احتاقتصادی رو به رشد بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: در عین حال باید این نکته امیدوارکننده را هم گفت که آمار بهبودیافتگان و همچنین فرایند افزایش مبتلایان به این بیماری، شرایط بهتری نسبت به پیش بینی ها داشته است.

وی درخصوص تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم، گفت: اقدامات خوبی برای تأمین این اقلام در استان اجرا شده و برخی از واحد های تولیدی، خط تولید خود را برای تولید این اقلام تغییر داده اند.

پورمحمدی افزود: دستگاه های مسئول سازوکار های مناسب برای توزیع این اقلام را طراحی کنند تا مردم بتوانند به آسانی به مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده دسترسی داشته باشند.

او با اشاره به تأثیرات بیماری کرونا بر بخش های اقتصادی و تولیدی، از مدیران بانک های استان خواست تا بحث تعویق بازپرداخت تسهیلات بانکی را جدی بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان را 70 نفر اعلام کرد و گفت: تا به امروز 6 نفر از این افراد فوت کرده اند.

محمدحسین صومی همچنین از ارائه خدمات غربال گری کرونا در مراکز سلامت استان خبر داد و گفت: هم اکنون 23 مرکز به صورت شبانه روزی و 27 مرکز به صورت 16 ساعته آماده غربال گری از افراد با علائم حاد تنفسی هستند تا بیمارستان ها با آمادگی بیشتری بتوانند به ارائه خدمت بپردازند.

در این جلسه گزارشی از عملکرد کمیته های تخصصی ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا ارائه و درخصوص اقدامات و برنامه های آینده این ستاد بحث و تبادل نظر شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 192

به "ساعات کار ادارات آذربایجان شرقی به روال عادی باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات کار ادارات آذربایجان شرقی به روال عادی باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید