زندگی در بلوک های ویران ورلی، گرانقیمت ترین محله جهان!

به گزارش رپید دانلود، در میان برج های لوکس و ویلا های وسیع با کد پستی منحصر به فرد بمبئی، یک بلوک آپارتمانی در حال فروپاشی وجود دارد که برخی از کارمندان طبقه میانه در آن زندگی می کنند.

زندگی در بلوک های ویران ورلی، گرانقیمت ترین محله جهان!

به گزارش خبرنگاران، حدود 600 نفر، عمدتاً کارمندان دولتی طبقه میانه و خانواده هایشان، در بلوک ویران شده متعلق به دولت زندگی می کنند، واقع در آن سوی دریای عرب در همان محله ورلی که دختر ثروتمندترین مرد هند، موکش امبانی در آن زندگی می کند.

بچه ها در بیرون از واحد های خود در امتداد راهرو هایی با نرده های زنگ زده و شکسته که با پارچه هایی کنار هم قرار گرفته اند بازی می کنند و میله های فولادی که سازه را تقویت می کنند از جایی که سیمان از کف و سقف افتاده است، قابل مشاهده است.

آنیل آیواله، یک کارمند دولتی که در پنج سال گذشته با خانواده خود در این بلوک زندگی می کند، گفت: هر چیزی ممکن است در اینجا بیفتد، به خصوص در زمان باران های موسمی. فقدان گزینه های زندگی مقرون به صرفه باعث می شود مردم به زندگی در ساختار های پرخطر ادامه دهند.

براساس آمار Anarock Research، بمبئی، مرکز استان ماهاراشترا، پرجمعیت ترین شهر هند و گران ترین مکان این کشور برای خرید ملک مسکونی است.

نظرسنجی مشاوران املاک بین المللی نایت فرانک نشان می دهد که قیمت های املاک برتر، مانند ورلی، ششمین رشد سریع سالانه در سطح جهان در سه ماهه اول سال جاری را تجربه کرده است، درست پس از مرکز مالی جهانی سنگاپور و بالاتر از شانگهای چین.

برخی از خانواده های ساکن در بلوک ورلی، که به ویژه در برابر باران های موسمی که هر ساله بمبئی را از ژوئن تا سپتامبر می بارد، آسیب پذیر است، می گویند که این آمار عزم آن ها را برای ماندن علیرغم خطرات، تقویت می کند.

از آنجایی که بلوک رو به دریا است، دیوار ها و درب بسیاری از واحد ها پوسیده شده است. ساکن راهول مکوانا، که به یک طبقه پایین نقل مکان کرد، گفت که کل طبقه چهارم به دلیل مسائل ساختاری تخریب می شود.

سامیت شینده، یکی از ساکنان بلوک گفت: این خطرناک است، به خصوص برای والدین و بچه ها. اما خرید خانه تازه در بمبئی برای من یا هیچ خانواده طبقه میانه امکان پذیر نیست. خیلی گران است.

بسته به اندازه واحد خود، ساکنان ماهانه بین 8000 تا 13000 روپیه (97-158 دلار) به عنوان اجاره به دولت استانی پرداخت می کنند. دولت از ساکنان خواسته است که آن را ترک کنند. این اجاره خانه ای را در حاشیه شهر پوشش می دهد، اما نه چیزی بیش از یک واحد در محله ای فقیرنشین در نزدیکی ورلی.

یکی از مقامات دولتی استانی که به دلیل نداشتن اختیار صحبت با رسانه ها از ذکر نام خود خودداری کرد، گفت که به ساکنان بلوک اخطار تخلیه داده نشده است، اما استان به آن ها مسکن جایگزین در حومه شهر پیشنهاد داده است.

با این حال، چندین نفر از ساکنان گفتند که هزینه حمل و نقل به دفاترشان در ورلی بسیار زیاد است و خیلی طول می کشد.

یکی از آن ها گفت: موقعیت این ساختمان عالی است، برای من بسیار راحت است که به سر کار بروم. یافتن مسکن مقرون به صرفه در شهری مانند بمبئی غیرممکن است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1402 بروزرسانی: 2 شهریور 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1615

به "زندگی در بلوک های ویران ورلی، گرانقیمت ترین محله جهان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در بلوک های ویران ورلی، گرانقیمت ترین محله جهان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید