دوربین متفاوتی که فضانوردان با خود به ماه می برند، عکس

به گزارش رپید دانلود، ایسنا نوشت: دوربین جدیدی که برای ماموریت های سرنشین دار آینده به مقصد ماه طراحی شده، از طریق فضانوردان در محیط های شبیه به ماه روی زمین آزمایش شده است.

دوربین متفاوتی که فضانوردان با خود به ماه می برند، عکس

دوربین HULC از طریق آژانس فضایی اروپا و گروه تصویربرداری آرتمیس(Artemis) ناسا ساخته شده است. براساس بیانیه آژانس فضایی اروپا، این نمونه اولیه که از دوربین های از دور خارج شده ساخته شده است، به عنوان بخشی از برنامه آموزشی PANGEA در لانزاروته اسپانیا مورد آزمایش قرار گرفت که فضانوردان را برای ماموریت های آینده به مقصد ماه آماده می کند.

یک خدمه بین المللی به عنوان بخشی از آموزش علوم، توانایی های دوربین را در سناریوهای شبیه سازی شده ماه آزمایش کردند که شبیه به شرایط ناملایم محیط ماه هستند.

  • جهانی گمشده از دل یک جنگل سردرآورد!/ عکس

  • زیر اقیانوس های زمین بازهم اقیانوس است!/ عکس

ناسا قصد دارد برای اولین بار از سال 1972، با پرتاب ماموریت آرتمیس 3 که در حال حاضر برای سال 2025 برنامه ریزی شده است، انسان ها را روی ماه فرود بیاورد. این ماموریت، فضانوردان را در منطقه قطب جنوب ماه در نزدیکی دهانه هایی با سایه دائمی فرود خواهد آورد تا خدمه در آنجا به جستجوی شواهدی از وجود آب بپردازند. مقامات آژانس فضایی اروپا در بیانیه ای اعلام کردند که توانایی عکاسی از چشم انداز ها ماه برای ثبت اکتشافات علمی در طول ماموریت های آینده به ماه مهم خواهد بود.

دوربین هایی که برای HULC استفاده می شوند، برای مقاومت کردن در برابر شرایط ناملایم ماه اصلاح شدند که شامل تغییرات حرارتی، کمبود فشار اتمسفر، اثر تشعشعات و گرد و غبار ساینده قمری هستند. برای مقابله کردن با این چالش ها، این دوربین با پوششی برای محافظت در برابر گرد و غبار و حرارت و همچنین، دکمه های ارگونومیک طراحی شد که به طور ویژه، هدف کمک کردن به فضانوردان را در استفاده کردن از دوربین به همراه پوشیدن دستکش دنبال می کند.

جرمی مایرز(Jeremy Myers) سرپرست پروژه دوربین HULC گفت: دوربین قمری یکی از سیستم های متعددی است که خدمه برای کار کردن در ماه به آن نیاز دارند. بنابراین، استفاده کردن از آن باید آسان باشد.

یکی از اهداف خدمه در طول برنامه PANGAEA، انتخاب کردن مناسب ترین لنزها و تنظیمات مربوطه بود. استفاده کردن از دوربین در میدان به گروه امکان داد تا آزمایش کنند که آیا عکس ها دارای وضوح، عمق میدان و نوردهی مناسب هستند تا نتایج علمی را به حداکثر برسانند.

اگرچه فضانوردان ماموریت آپولو 11 نیز پیروز به ثبت تصاویری از ماه شدند اما HULC اولین دوربین دستی و بدون آینه مورد استفاده در فضا خواهد بود. دوربین دوران آپولو یک هاسلبلاد مستقل و مکانیکی با لنز 60 میلی متری هریسون اشمیت(Harrison Schmidt) بود. در مقایسه، دوربین آرتمیس می تواند کیفیت تصویر برتر را در شرایط کم نور ارائه دهد و همچنین، قادر به ضبط کردن ویدیو خواهد بود.

توماس پسکه(Thomas Pesquet) فضانورد آژانس فضایی اروپا گفت: شرایط عکاسی از بسکمک جهات سخت خواهد بود؛ از کار کردن با دوربین همراه با دستکش گرفته تا سطوح نور بسیار کم و کنتراست زیاد بین منابع روشن و تاریک. من زمان زیادی را صرف یادگیری آن چیزی کردم که می توان با دوربین های موجود در مدار انجام داد.

انتظار می رود آزمایش های بیشتری روی نمونه اولیه دوربین قمری انجام شود و یک نسخه از آن برای آزمایش های بیشتر در مدار، به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کند. به گفته مقامات آژانس فضایی اروپا، رابط و محفظه دوربین در نتیجه آزمایش در شرایط گوناگون تغییر کرده اند و تکامل آنها برای آماده سازی ماموریت آرتمیس 3 ناسا ادامه خواهد یافت.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آبان 1402 بروزرسانی: 6 آبان 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1628

به "دوربین متفاوتی که فضانوردان با خود به ماه می برند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین متفاوتی که فضانوردان با خود به ماه می برند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید