جاهای دیدنی ژاپن : 10 پارک زیبای توکیو

به گزارش رپید دانلود، شینجوکوگوئن : باغی قدیمی در میان جاهای تماشای ژاپن

جاهای تماشای ژاپن

این پارک تنها با 10 دقیقه پیاده روی از ایستگاه شینجوکو قابل دسترسی است. شینجوکو گوئن باغی بزرگ به مساحت 58.3 هکتار و پوشیده از محوطه های چمن کاری شده، درختان و حوضچه های فراوان است. در ابتدا این باغ محل سکونت یک خانواده ناییتو از اربابان فئودال بوده که در دوره ادو بین سال های 1603 تا 1868 میلادی در سرزمین تاکاتو در استان شینانو حضور داشتند. در حال حاضر این باغ به عنوان باغی ملی و تحت نظارت و کنترل وزارت محیط زیست فعالیت می نماید. این پارک 3 سبک متمایز دارد که عبارتند از سبک رسمی فرانسوی، منظره ها انگلیسی در شمال محوطه و منظره ها سنتی ژاپنی در جنوب محوطه. می توانید بین روزهای سه شنبه تا یکشنبه، از ساعت 9 صبح تا 4 عصر و با هزینه ای اندک از این پارک تماشا کنید.

جاهای دیدنی ژاپن : 10 پارک زیبای توکیو

آدرس: شینجوکو، 11 نایتوماچی، شینجوکوگوئن، 81333500151

پارک یویوگی : بهشتی زرد رنگ در پاییز

Yoyogi Park یکی از جاهای تماشای ژاپن و توکیو با منظره های باورنکردنی

یویوگی پارکی بزرگ به سبک غربی است که با 5 دقیقه پیاده روی از ایستگاه هاراجوکو و معبد میجی می توانید به آن برسید. پارک یویوگی درست در مکانی قرار گرفته که اولین پرواز پیروز یک هواپیمای موتور دار در ژاپن در 19 دسامبر سال 1910 میلادی به خلبانی کاپیتان یوشیتوشی توکوگاوا در آن انجام گرفت. در حال حاضر یویوگی در بین مردم محلی جزو محبوب ترین پارک هاست و می توان در آن تعداد زیادی هوادار موسیقی راک، شعبده باز ها، کمدین ها و گروه های تفریح را مشاهده کرد. هر سال و در زمان مناسب می توانید رایگان یکی از زیباترین جاهای تماشای ژاپن در فصل پاییز را در این پارک ببینید، مخصوصا برگ های طلایی تعداد زیادی از درختان ژینگو که در این پارک وجود دارند و باعث محبوبیت یویوگی در پاییز شده اند.

آدرس: شیبویا، یویوگی کامیزونوچو، پارک یویوگی، 813346960

باغ شرقی قصر امپراتوری : عبور از لابلای تاریخ امپراتوری

Imperial Palace East Garden باغ زیبای کاخ امپراتوری شرقی با ابعاد و زیبای منحصربه فرد

باغ شرقی قصر امپراتوری فقط در فاصله 10 تا 15 دقیقه پیاده روی از ایستگاه توکیو قرار گرفته است. شما می توانید رایگان در محوطه قصر پیشین ادو و بخش هایی از کاخ امپراتوری کنونی قدم بزنید و از نزدیک تخته سنگ های بزرگ الجثه ای که برای ساختن دیوار به کار رفته اند را ببینید. از روی خرابه های یکی از دیوارهای نگهدارنده بالا بروید و با عبور کردن از محوطه چمن کاری شده به موزه مجموعه امپراتوری برسید. این موزه بیش از 9 هزار و 500 اثر هنری متعلق به خانواده سلطنتی را نگهداری می نماید.

آدرس: چیودا، باغ شرقی قصر امپراتوری، 81332131111

پارک وینو : خانه شکوفه های گیلاس

Ueno Park قایقرانی در بهار در دریاچه این پارک فوق العاده است

پارک وینو درست در کنار ایستگاه وینو قرار گرفته و حدود 6 موزه، باغ وحش، معبد توشوگو و حوضچه شینوبازو را در خودش جای داده است. یکی از رویدادهای مهم که در این پارک برگزار می گردد جشن های بهار به مناسبت باز شدن شکوفه های زیبای گیلاس پارک در ایام حانامی است. پارک وینو در سال 1873 میلادی و در محوطه ای که قبلا به معبد کانی جی تعلق داشت، تاسیس شد. این پارک که ورود به آن رایگان است، جایی فوق العاده برای گشت و گذار همراه با خانواده است. جهانگرد ها از تماشا 8 هزار و 800 درخت موجود در این پارک، نیلوفرهای آبی بزرگ، تالاب ها، درختچه ها، و انواع گوناگون پرندگان زمستانی حیرت زده خواهند شد.

آدرس: تایتو، محله وینو، پارک وینو، 81338285644

موسسه مطالعات طبیعی و حفظ ذخایر ملی

The Institute for Nature Study National Reserve یکی از معروف ترین جاهای تماشای ژاپن

این مجموعه احتمالا یکی از هیجان انگیز ترین اسرار توکیو و زیباترین جاهای تماشای ژاپن باشد. این جا در زبان ژاپنی شیزن کیوییکو نامیده می گردد و در قلب توکیو و در نزدیکی ایستگاه مگورو قرار گرفته است. این پارک به وسیله موزه ملی طبیعت و علم که هدفش حفاظت از محیط زیست طبیعی جنگل ها و تالاب های توکیو است، اداره می گردد، اما وزارت آموزش و پرورش مالکیتش را در اختیار دارد. با پرداخت هزینه ای اندک همه افراد می توانند از زیبایی های طبیعی پارک لذت ببرند. به علاوه از محیط این پارک برای برگزاری برنامه های تحقیقاتی و آموزشی نیز استفاده می گردد.

آدرس: میناتوکو، شیروکاندای، موسسه مطالعات طبیعی و حفظ ذخایر ملی، 81334417176

دره تودوروکی : پارکی کوچک اما مملو از زیبایی

Todoroki Valley

درست در وسط ناحیه مسکونی شهر ستاگایا و در فاصله 2 دقیقه پیاده روی از ایستگاه تودوروکی توکیو پارک کوچکی به نام دره تودوروکی وجود دارد که از جاهای تماشای ژاپن است. این پارک تنها یک کیلومتر طول دارد، اما دارای پیاده راهی سر سبز و مجذوب نماینده از میان دره ای باریک و جنگلی در کنار رودخانه ای کوچک است. این جهت جنگلی از ایستگاه تودوروکی، در پایین کامپاچی دوری و به سمت پارک بچه ها تودوروکی امتداد دارد. در انتهای دیگر پارک شما با چشم انداز ای فوق العاده زیبا از فضای معبد تودوروکی فودو، بعضی ساختمان های مقدس و تعداد زیادی درخت گیلاس روبرو می شوید.

آدرس: ستاگایاکو، تودوروکی، دره توردوروکی

پارک ملی چیچیبو تاماکای ، یک جنگل متفاوت

Chichibu-Tama-Kai National Park

پارک ملی چیچیبو تاماکای منطقه ای به وسعت بیش از هزار و 250 کیلومتر مربع را در برمی گیرد و 8 قله بالای 2 هزار متر را در خود جای داده است. این پارک ملی از شهر توکیو به سمت غرب توسعه یافته و نواحی سایتاما، یاماناشی، ناگانو و ادارات توکیو را شامل می گردد. در این پارک جهتهای پیاده روی فراوان و زیارتگاه های کهنی وجود دارد که بازدیدنمایندگان را هر ساله به سمت خود می کشد.

کوه میتاکی که یکی از مشهورترین جاهای تماشای ژاپن است در همین پارک قرار گرفته است و طبیعت دست نخورده این کشور را به نمایش می گذارد. این کوه در منطقه اوتوکاما که غربی ترین بخش توکیو است قرار گرفته است. این پارک مقصدی عالی برای افرادی است که احتیاج به سفری یک روزه برای خارج شدن از کلان شهر شلوغ دارند. در کم تر از 2 ساعت می توان به راحتی به این پارک رسید.

آدرس: منطقه اوکوتاما، پارک ملی چیچیبو تاماکای (کوه میتاکی)

کیوسومی تین: دنیای سنگ و آب

Kiyosumi Teien از باغ های معروف توکیو که پاییز و بهار تماشای است

کیوسومی تین در نزدیکی ایستگاه کیوسومی شیراکاوا در فوکاگاوا قرار گرفته است و یکی دیگر از پارک های دارای جهت پیاده روی است که چشم اندازی زیبا از چیدمان سنگ ها دارد. این پارک در ابتدا و در دوره ادو محل سکونت بازرگانی ثروتمند بوده است. در نهایت این ناحیه مالکیتش تغییر کرد و در سال 1932 میلادی به شهر توکیو اهدا شد و برای بازدید عموم بازگشایی شد. یکی از جاذبه های پارک که حتما باید از آن تماشا کرد جهتهای سنگی ای است که در داخل آب ساخته شده اند و ایزوواتاری نام دارند. از تماشای ماهی ها و لاکپشت های داخل حوضچه و بازتاب زیبای باغ درون آب لذت ببرید.

آدرس: کوتوکو، کیوسومی تین، 81336415892

باغ کیوشیبا ریکیو : نمونه ای مینیاتوری از دنیای ما

کیوشیبا ریکیو

باغ کیوشیبا ریکیو همچون واحه ای بهشتی ست که از داخلش می توان آسمانخراش های مرتفع را در دوردست ها دید. این باغ در کنار ایستگاه هاماماتسوچو قرار گرفته است. کیوشیبا ریکیو باغی با چشم اندازهای زیبا همراه با حوضچه و تپه های مصنوعی است که تداعی گر اقیانوس، دریاچه ها و کوه ها در دنیای واقعی هستند. بعلاوه جهتهای پیاده روی مدور نیز در داخل پارک وجود دارد که اجازه می دهد بازدیدنمایندگان زیبایی های پارک را از نماهای مختلف ستایش نمایند. این ناحیه در دوره ادو و برای مدتی منزل اربابان فئودال گوناگون و مقامات دولتی بود. در نهایت و در سال 1924 میلادی این مجموعه به نام کیوشیبا ریکیو برای بازدید عموم بازگشایی و به یکی از برترین جاهای تماشای ژاپن تبدیل شد.

آدرس: میناتور، کایگان، باغ کیوشیبا ریکیو، 81334344029

هاما ریکیو : جایی در نزدیکی شهر و برای رهایی از شهر

Hama Rikyu در قلب توکیو از طبیعت ژاپن لذت ببرید

یکی دیگر از باغ های خوش منظر که می توانید برج های مرتفع را در دوردست از داخل آن ببینید هاما ریکیو است که از برترین جاهای تماشای ژاپن است. این باغ جایی آرام و دلپذیر برای داشتن قرار ملاقاتی عاشقانه در خارج از خیابان های پر سر و صدای شهر و به علاوه مکانی مناسب برای بازدید همراه با خانواده است. همچون بیش تر پارک های توکیو این جا نیز در دوره ادو محل سکونت یکی از ارباب های فئودال بوده است. این پارک دارای امکاناتی مانند حوضچه های دریایی که با جزر و مد سطح آب درون شان تغییر می نماید و یک چای خوری هیجان انگیز درون جزیره ای داخل دریاچه است. می توانید در این جا استراحت کنید و حین خوردن چایی خوش طعم از تماشای منظره ها اطراف لذت ببرید. درختان پارک در تمامی ایام سال زیبایی بی نظیری دارند.

آدرس: چوو، هاماریکیوتین، هاما ریکیو، 81335410200

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1441

به "جاهای دیدنی ژاپن : 10 پارک زیبای توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی ژاپن : 10 پارک زیبای توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید