جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ سوئد به سینماگران کردستان فاند می دهد

به گزارش رپید دانلود، تهران (پانا) - جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ در کشور سوئد با قدمتی 45 ساله، با تأسیس صندوق جدید بین المللی فیلم؛ به سینماگران کردستان، فاند می دهد و آنها را مورد حمایت و پشتیبانی اقتصادی خود قرار می دهد.

جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ سوئد به سینماگران کردستان فاند می دهد

جشنواره بین المللی فیلم یوتوبوری (گوتبورگ) Goteborg در کشور سوئد، به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و مهمترین مکان گردهم آیی سالانه در صنعت فیلم در شمال اروپا؛ با تأسیس صندوق جدید بین المللی فیلم؛ به سینماگران کردستان، برزیل، سودان و اوکراین فاند می دهد و آنها را مورد حمایت و پشتیبانی اقتصادی خود قرار می دهد. این هنرمندان، براى گسترش و توسعه فیلمنامه، هزینه هاى پس فراوری و پخش نمایندگی آثارشان؛ از امروز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه جاری (10 می 2021) تا دو ماه آینده فرصت دارند، درخواست فاند خود را به این صندوق، ارائه دهند و مدیران این صندوق هم به مدت سه ماه، با تیم حرفه ای خود درخواست های دریافتی را مورد ارزیابی قرار می دهند و در ماه اکتبر 2021 نتایج نهایی را اعلام می نمایند.

این صندوق، در زمان بحران شدید همه گیری ویروس کرونا در سال 2021 به مدیریت کامیلا لارسون Camilla Larsson راه اندازى شده است و با افزایش آزادی های هنری و بیان، به ایجاد فضای متنوع رسانه ای یاری می نماید و پروژه هاى سینمایى را مورد حمایت مالى خود قرار دهد. برای سال جاری، مبلغ 400 هزار یورو (4 میلیون کرون سوئد) بودجه در نظر گرفته شده است و در ادامه نیز، به صورت مستمر؛ این صندوق، به فعالیت های سینمایی و حمایتی خود ادامه می دهد.

در زمان بحران های شدید، حوزه فرهنگ غالباً محروم است و در حال حاضر نیز، شیوع ویروس کرونا بر انجام پروژه ها، دسترسی به کانال های توزیع آثار و همچنین بودجه فراوری فیلم، تأثیر جدی گذاشته است. جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ برای حمایت از فیلمسازانی که تحت تأثیر این شرایط سخت کار می نمایند، یک صندوق بین المللی فیلم با حمایت وزارت امور خارجه سوئد راه اندازی نموده است و سال جاری، از گسترش و توسعه فیلمنامه (10 هزار یورو)، هزینه هاى پس فراوری (30 هزار یورو)، پخش آثار سینمایی (20 هزار یورو) و همچنین مجموعه های با ارزش هنری حمایت می نماید. چون فیلم، برای مخاطب؛ جذابیت و تأثیر فرهنگی دارد و در جامعه، نقش اساسی را ایفا می نماید.

جشنواره فیلم گوتبورگ 45 سال پیش، با هدف تقویت صدای فیلمسازان و برجسته سازی فیلم هایی از سراسر جهان، فعالیت های خود را شروع کرد و در طول 10 سال گذشته و در زمان کار با آژانس توسعه سوئد SIDA از 150 پروژه سینمایی در سراسر جهان، حمایت اقتصادی نموده است. اینگمار برگمان Ingmar Bergman کارگردان برجسته و تأثیرگذار سوئدی و برنده چهار جایزه اسکار؛ در 20 سال آخر عمر خود، دبیر افتخاری این رویداد معتبر سینمایی را بر عهده داشت.

جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ با مدیرعاملی میرجا وستر Mirja Wester و با مدیریت هنری یوناس هولمبرگ Jonas Holmberg به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و مهمترین مکان گردهم آیی سالانه در صنعت فیلم در شمال اروپا؛ ؛ همه ساله با آثاری از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش های مختلف رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش رقابتی بین الملل، بخش رقابتی نوردیک، بخش رقابتی مستند نوردیک، بخش رقابتی اینگمار برگمان، بخش رقابتی سرشروع، بخش تمرکز، بخش غیررقابتی سینمای نوردیک، بخش فیلم های کوتاه سوئد، بخش غیررقابتی سینمای بین الملل همچون؛ بخش گالا، بخش مسترز و بخش بینایی، بخش افق ها، بخش سینما کلاسیک، بخش پنج قاره جهان، بخش حرکت های زیاد، بخش صداهای جدید و همچنین سمینارها و میزگردها، بخش بازار فیلم، کارگاه بازیگری، بخش بزرگداشت و چندین بخش دیگر در 10 سینما و 40 سالن سینمایی شهر گوتبورگ در کشور سوئد برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 973

به "جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ سوئد به سینماگران کردستان فاند می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره بین المللی فیلم گوتبورگ سوئد به سینماگران کردستان فاند می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید