ثبت 32.8 میلی متر بارندگی در استان تهران

به گزارش رپید دانلود، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: از ابتدای سال آبی سال جاری، تا به امروز 32.8 میلی متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده است.

ثبت 32.8 میلی متر بارندگی در استان تهران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، محمد شهریاری مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر سال جاری) تا به امروز 32.8 میلی متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده است.

او ادامه داد: موجودی سد های تهران در حال حاضر 404 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره 669 میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته، حدود 265 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.

شهریاری با بیان اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد، گفت: نباید تصور کنیم که بعد از چند روز بارندگی بی درنگ مشکل کم آبی استان تهران برطرف شده و دیگر نیازی به مدیریت مصرف نیست؛ چرا که کاهش ذخایر و منابع آبی در سال آبی گذشته بی سابقه بوده و ما با این کاهش ها وارد سال آبی تازه شدیم.

او اضافه نمود: هم اکنون موجودی سد امیر کبیر حدود 75 میلیون مترمکعب است در حالی که موجودی این سد در روز مشابه پارسال 115 میلیون مترمکعب بوده است.

شهریاری یادآوری کرد: موجودی سد طالقان نیز از 263 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 194 میلیون مترمکعب و سد لتیان از 45 میلیون مترمکعب به 23 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

او موجودی سد لار را در سال گذشته 36 میلیون مترمکعب خاطرنشان کرد که در مقایسه با موجودی 79 میلیون مترمکعبی پارسال، 43 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران افزود: بعلاوه موجودی سد ماملو از 167 میلیون مترمکعب در سال 99 به 76 میلیون مترمکعب در سال 1400 کاهش یافته است.

شهریاری با تاکید بر اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد و شهروندان باید صرفه جویی و مدیریت مصرف را جدی بگیرند، توضیح داد: با توجه به شرایط استان و کشور انتظار می رود تا همکاری ها افزایش یابد تا با یک شرایط مطمئن تر آب شرب مردم به صورت پایدار تامین گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1223

به "ثبت 32.8 میلی متر بارندگی در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 32.8 میلی متر بارندگی در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید