تیراندازی خونبار در محل قتل جورج فلوید خبرنگاران

به گزارش رپید دانلود، درگیری در محل قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی که سال گذشته در خشونت نژادپرستانه پلیس شهر مینیاپولیس کشته شد، به تیراندازی و جان باختن یک نفر انجامید.

تیراندازی خونبار در محل قتل جورج فلوید خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس مینیاپولیس آمریکا از تیراندازی مرگبار در محل قتل جورج فلوید اطلاع داد؛ جایی که به دنبال اعتراضات سراسری علیه خشونت و تبعیض های نژادپرستانه در آمریکا به مکان یادبود تبدیل شده است.

جان الدر سخنگوی اداره پلیس مینیاپولیس اطلاع داد، شنبه شب (به وقت محلی این شهر آمریکا) یک نفر در همان مکانی که جورج فلوید جانش را از دست داد، بر اثر تیراندازی کشته شد.

به گزارش سی ان ان، تقاطع خیابان سی و هشتم و خیابان شیکاگو که محل قتل جورج فلوید است، تبدیل به یک مکان یادبود شده و شورای شهر مینیاپولیس ماه سپتامبر سال گذشته، نام جورج فلوید را برای آن برگزیده است.

فلوید 46 ساله در تاریخ 25 ماه می 2020 (پنج خرداد 1399) توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس به طرزی وحشیانه کشته شد.

این سیاه پوست آمریکایی بعد از آنکه مامور پلیس حدود هشت دقیقه زانویش را روی گردن وی فشار داد، جان باخت. آخرین حرف هایی که فلوید قتل از جان باختنش زد، این بود: من نمی توانم نفس بکشم.

انتشار فیلم قتل جورج فلوید جرقه اعتراضات سراسری در آمریکا علیه خشونت ها و تبعیض های نژادپرستانه را روشن کرد و آخرین جمله او در حیاتش، سمبل اعتراضات شد.

سخنگوی پلیس مینیاپولیس در شرح تیراندازی مرگبار در محل قتل فلوید خاطرنشان کرد: فرد قربانی و مظنون (به تیراندازی) درگیری لفظی پیدا کردند و فرد مظنون به قربانی تیراندازی کرد.

به گفته جان الدر، نیرو های پلیس مینیاپولیس به محض اطلاع از تیراندازی در مکان قتل فلوید به منطقه اعزام شدند.

این سخنگوی پلیس آمریکا اطلاع داد که پیش از حضور ماموران در محل تیراندازی، یک نفر به بیمارستان منتقل شده بود، اما در بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخت.

الدر و دیگر مقام های پلیس مینیاپولیس آمریکا شرح بیشتری درباره تیراندازی در محل قتل جورج فلوید ندادند و اسامی قربانی و مظنون این تیراندازی را هم منتشر نکرده اند.

به گفته سخنگوی اداره پلیس مینیاپولیس، فرد ضارب هنوز شناسایی یا دستگیر نشده است و تحقیقات و کوشش های پلیس برای مشخص هویت و دستگیری او ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 863

به "تیراندازی خونبار در محل قتل جورج فلوید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی خونبار در محل قتل جورج فلوید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید