بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق به ارزش 2 هزار و 800 میلیارد تومان

به گزارش رپید دانلود، رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس چندین طرح عظیم و مهم صنعت آب و برق استان تهران را با ارزش دو هزار و 800 میلیارد تومان افتتاح کرد.

بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق به ارزش 2 هزار و 800 میلیارد تومان

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جت الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در ارتباط مستقیم تلویزیونی، بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند، فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر، فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ملارد و تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت را افتتاح کرد.

با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر و شبکه فاضلاب صفادشت 50 هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش قرار گرفته و با افتتاح آن، 32 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مدار بهره برداری قرار می گیرد و بهداشت عمومی و کیفیت آب های زیرزمینی ارتقا می یابد.

همچنین با افتتاح فاز اول تصفیه خانه و شبکه فاضلاب ملارد 150 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مدار بهره برداری قرار گرفته و 235 هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش آن خواهد بود. با افتتاح این پروژه پساب فراوریی تصفیه خانه در اختیار صنعت و کشاورزی خواهد بود.

با افتتاح فاز اول تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر نیز 250 هزار نفر جمعیت تحت پوشش قرار گرفته و 125 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب وارد مدار بهره برداری قرار می گیرد.

با افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند نیز راندمان کل نیروگاه از 33 درصد به 53 درصد ارتقا می یابد و ظرفیت فراوری به 1503 مگاوات می رسد.

اجرای این پروژه موجب کاهش مصرف سوخت مایع به میزان 750 میلیون لیتر در سال می شود و به عنوان اولین نیروگاه، برق فراوریی آن در قالب بازار برق به فروش می رسد و در بورس انرژی کشور ثبت شده است.

4079/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 301

به "بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق به ارزش 2 هزار و 800 میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق به ارزش 2 هزار و 800 میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید