آنالیز راهکارهای تجاری سازی گردشگری ایران در افق توسعه 1404

به گزارش رپید دانلود، مدیرکل توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: طبق سند چشم انداز توسعه 1404 باید 25 میلیارد دلار درآمد گردشگری دنیا را به خود اختصاص دهیم که این رقم در سال گذشته حدود 7 و نیم میلیارد دلار بوده است.

آنالیز راهکارهای تجاری سازی گردشگری ایران در افق توسعه 1404

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای ارزان قیمت کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

محمود اسکندری در گفت وگو با خبرنگار بخش بازرگانی رپید دانلود اظهار کرد: در دفتر توسعه صادرات خدمات، سازمان توسعه تجارت موضوعات مربوط به صادرات خدمات کشور مانند صادرات خدمات فنی مهندسی، فناوری ارتباطات و اطلاعات؛ اعزام نیروی کار؛ پذیرش گردشگر خارجی گردشگر درمانی و انواع ترانزیت دنبال می گردد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات، سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه بر اساس افق 1404 باید جذب 20 میلیون نفر گردشگر به کشور را ببینیم ادامه داد: در این ارتباط ضروری است نقاط ضعف و قوت بخش گردشگری از اکنون شناخته گردد.

وی در مورد امکاناتی که برای کردشگری در کشور داریم توضیح داد: ایران با قرارگیری در راستا کشور عراق، 24 هزار نفر از اتباع افغانستانی را برای عبور به سمت کربلا پذیرا بودکه این امر نیز به عنوان منبع درآمدزا برای کشور حساب می آید.

وی گفت: در بخش گردشگری درمانی نیز با توجه به ظرفیت های بالایی پزشکی ایران و ضعف بعضی از کشورهای همسایه دراین ارتباط (مانند عراق) زمینه خوبی برای درآمدزایی فراهم آمده است که با برنامه ریزی مناسب می توان از این فرصت استفاده کرد.

اسکندری افزود: در کشورهای پیشرفته درآمدهای ارزی زیادی از گردشگری به دست می آورند به طوری که شورای جهانی گردشگری سهم گردش گردی از اقتصاد جهان را 10 تریلیون دلار پیش بینی نموده در حالی که سهم ما از گردشگری ناچیزاست.

وی با بیان اینکه با توسعه گردشگری در کشور می توان به اشتغال زایی یاری کند تأکید کرد: هرگردشگری که به کشور وارد می گردد به طور میانگی 11 شغل را با خود را به طور مستقیم درگیر می نماید و برای ما در آمد زایی دارد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات ادامه داد: ایران و آمریکا تنها کشورهای هستند که چهار فصل را به طور همزمان در کشور خود دارند و از تفریحات اسکی، قواصی و کویرگردی می توان به طوری همزمان در شهرهای مختلف کشور استفاده کرد.

شرایط استحصال درآمد از گردشگری بر اساس افق 1404

وی توضیح داد: طبق سند چشم انداز توسعه 1404 باید 25 میلیارد دلار درآمد گردشگری جهان را به خود اختصاص دهیم که این رقم در سال گذشته حدود 7 و نیم میلیارد دلار بود است.

اسکندری گفت: در این خصوص نشست های مشترکی با سازمان ذی ربط در بخش ارائه خدمات گردشگری برگزار و زیر ساخت ها آنالیز می گردد تا به هدف مشخص شده برای توسعه تجارت در بخش گردشگری برسیم.

وی با بیان اینکه گردشگری صنعتی در جهان رواج یافته است اما در ایران دنبال نمی گردد افزود: دانشجویان و علاقه مندان کشورهای مختلف می توانند با یاری تور های تخصصی از مراکز صنعتی سایر کشور ها بازدید به عمل آورند.

اسکندری با بیان اینکه عسلویه مکان مناسبی برای جذب گردشگری صنعتی خارجی است گفت: باید توجه داشت که در این مکان میلیاردها دلار هزینه شده است و افراد زیادی علاقه بازید از این مکان ها دارند.

اسکندری با بیان اینکه مناطق آزاد کشور برای جذب توریست و گردشگر خارجی برنامه مناسبی نداشته اند، افزود: ظرفیت های بالای برای ارز آوری از اماکن صنعتی ایران وجود دارد، اما مغفول مانده اند.

زیر ساخت های دعوت از تیم های فوتبال اروپا برای اردو زدن در کیش

وی افزود: در حال حاضر قطر و امارات تیم هایی مانند بارسلونا و تیم های مطرح فوتبال جهان را به کشور خود می آورند در حالی که در کیش زمین چمن و هتل های مناسبی برای ارائه خدمات به تیم های اروپایی در فصل سرما وجود دارد.

اسکندری با اشاره به اینکه به دنبال این تیم های خارجی برای حضور و اردو زدن در ایران نبوده ایم گفت: با رایزنی های لازم می توان از شرایط مناسب آب و هوایی و امکانات زیر ساختی موجود کشور در فصل سرما بهره گرفت.

وی در خاتمه یاد آور شد: برای توسعه صادرات کشور سلسله همایش هایی با همکاری بخش های مختلف مالی کشور برگزار شده است که 30 آذر ماه نیز همایشی با عنوان تجاری سازی خدمات گردشگری برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 82

به "آنالیز راهکارهای تجاری سازی گردشگری ایران در افق توسعه 1404" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز راهکارهای تجاری سازی گردشگری ایران در افق توسعه 1404"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید